Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi

Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2010
Volvo V70 III Kombi 2.0 TD 136KM 100kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe
Auto zdecydowanie bardziej komfortowe, wieksze i lepiej wykonczone niz moje drugie auto tj.Audi A4 B8
Silnik elastyczny, moze nie tak jak w drugim Audi A4 1.8 tsi. Dość miekki dwiek klkotu, ktory jest totalnie nie slyszalny nawet na biegu jałowym wewnątrz.Super sie wyprzedza na autostradzie, nie ma problemu z wyprzedzaniem kilku tirow naraz.Kupujac to auto bałem sie, ze 2.0 TD bedzie torche muowaty, ale szybko zmieniełem zdanie po jezdzie probnej. Przejechałem jzu 42 tyś od nowosci i zero usterek.
Biegi wchodza płynnie i gładko nie widze róznicy w porównaniu z Audi A4 B8
Chyb wygodniejszego i bardziej komfortowego auta nie mialem. Jezdząc po wrocałwskich kostkach brukowych w srodku nic totalnie nie slychac ani nie czuć jakbym jechal po asfalcie. Jednoczenie auto jest stabilne i nie buja sie na zakretach ani podczas mocnego hamowania.Auto z najelpszym zawieszeniem ze wszystkich aut jakie mialem.
Duze lusterka boczne, do tyłu widocznosc super.Ale na parkingu pod hipermarketem dosc ciezko z uwagi na gabaryty auta i dluga przednia maske(nie widac konca przedniej maski z pozycji kierowcy) Polecam czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Schowek koło pasażera nieduzy.Schowek w podlokietniku zato sporej wielkosci.Schowki w drzwiach sredniej wielkosci. Wszystkie przyrzady i prziciski intuicyjne i pod reka. wszystko pod reka i łatwe w obsludze.
Klimatyzacja latem dziala super i nieczuje sie spadku mocy. Boczne szyby hydrofobowe i nie osadza sie a nich woda nawet podczas deszczu. Zima auto szybko wieje cieplym. Nie ma problemu z odmrazaniem, bo nawet boczne szyby w bagazniku sa podrzewane. Najwieksza frajde sprawiaja podgrzewane siedzenia, ktore moim zdaniem sa koniecnze , gdy ma sie skorzana tapicerke.(zimna skora przy niskich temperaturach)
Bagazniek kolos. Miesci sie wszystko wozka dla dziecka nawet nie skladam, bo wchodziw calosci.Dodatkowo kupilem przegrode dla psa. Z przodu i z tylu miesca bardzo duzo, ale to euto klasy sredniej wyzszej, wiec to zrozumiale.
Silnik diesla w srodu wogole nie slychc z powodu znakomitego wciszenia.Na zewnatrz na biegu jalowym slychac cichy miekki klekot.Przy 180km/h mozna rozmawiac szeptem.
W trasie przy 130/140km/h około 6 litrow/100. Przy 170/180 km/h okolo 7,5-8l Ogolnie pali duzo mnie niz drugie auto tj.Audi A4 B8 1.8 tsi
Wykonczenia aluminiowe sa aluminiowe a nie plastik malowany na srebrno, skora na foletalch jak nowa po 42 tys km. Wszystko wykonczone ze smakiem i gustem.Taniej niz Mercedes czy Audi a jakosc ta sama.
Irytujace jest wlaczanie spryskiwaczy przednich swiatel za kazdym raze, gdy wlaczam spryskiwacz przedniej szyby.Zadnych awari od nowosci(42 tys km)
Zadnych awari od nowosci(42 tys km)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

6,3