Ocena kierowcy - Volvo V70 III Kombi

Michał, 5 lat temu
Silnik 2.4 D 175KM 129kW
Rok produkcji 2010
Volvo V70 III Kombi 2.4 D 175KM 129kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak info o temperaturze płynu chłodzącego oraz bagnetu oleju
Układ elektryczny : "świergoczący" zimą wiatrak nawiewu. Wada fabryczna części od FoMoCo. Aby go wymienić trzeba zdjąć deskę, bądź dostać się sprytnie od strony pasażera, ale trzeba mieć specjalny "klucz" do tego.
Bardzo duże i komfortowe auto. Świetne na długie trasy po autostradzie. W mieście jest za duże i pali jak smok. Idealne do tego, aby zapiąć 140km/h i łykać kliometry.
Bardzo dobry silnik do tego auta. Ja przesiadłem się ze starszego Volva z silnikiem 2.5 T w benzynie i wyraźnie brakuje mi tu kopa w górnym zakresie. Charakterystyka typowa dla diesla - fajnie się zbiera na niskich obrotach, a potem łapie zadyszkę. Sporo pali jak na diesla. Planuje chip tuning na wiosnę i podniesienie mocy do około 225KM
Automat starej daty. Geartronic 6. biegowy. Wolny i wymagający przyzwyczajenia. Zabiera osiągi i dodaje spalania. Trzeba pamiętać o kosztownej wymianie oleju co 60k km (około 1000zł). Nie jest także mistrzem trwałości, jest to najsłabszy element tego auta.
Typowy autostradowy krążownik. MIekko zestrojony, nadaje się do długich i wygodnych podróży, a nie szybkich i ciasnych zakrętów. W trasie jest idealny - jedziesz parę h i nie czujesz zmęczenia. Jeśli jednak "dziadkowóz" nie jest dla Ciebie to poszukaj innego auta. Ogromna średnica zawracania (typowe dla wszystkich nowoczesnych Volvo)
Auto jest eleganckie i mimo 8 lat robi bardzo dobre wrażenie na drodze. Nie jest to wprawdzie Alfa 159, ale wygląda odpowiednio "dostojnie" i co najważniejsze - sylwetka w ogóle się nie starzeje.
Jak na tak wielkie auto, widoczność jest naprawdę niezła. Długa maska do której trzeba się przyzwyczaić. Poza tym spora powierzchnia szyb i lusterek oraz czujniki parkowania powodują, że zawsze wiesz co się dzieje dookoła Ciebie
Może nie jest to najpiękniejsza deska rozdzielcza, ale jest mega funkcjonalna. Wszystkie ważne rzeczy na pokrętła - siła nawiewu, temperatura, radio, a nawet informacje komputera. Czytałem gdzieś, ze auto było tak projektowane, aby dało się je obsługiwać w grubych rękawicach. Nie wiem czy taki był zamysł, ale na pewno się da to robić. Mam bezpośrednie porównanie do Mercedesa W204 i Volvo jest 2 klasy wyżej pod tym względem.
Jak to Szwedzkie auto. Nagrzewa się szybko (jak na diesla), wyloty wentylacji znajdują się przy wszystkich (!) szybach, nawet tych w bagażniku.
W tak dużej krowie nie ma innej opcji - miejsca jest dużo zarówno dla kierowcy, pasażerów oraz na bagaże. To co może przeszkadzać wyższym kierowcom to wbijanie się kantu "wodospadu" w nogę w pozycji oparcia jej o środkową konsolę. Mi ten problem nie doskwiera, ale widziałem test Zachara w którym o tym wspominał
Jak to zwykle bywa - to zależy z czym się porównuje. jak dla mnie jest to wyciszenie w klasie Mercedesa C klasy. Pewnie mogłoby być lepiej, ale jest naprawdę nieźle. Diesel na zimnym wydaje nieprzyjemne kle kle kle, ale przy przyspieszaniu przyjemnie warczy. Na autostradzie do 180 km/h można spokojnie rozmawiać, a do 140 km/h jest naprawdę przyjemnie cicho.
Spore spalanie. Po miescie diesel pali 12l/100km. Na trasie przy 90 km/h można zejśc do okolic 6l, ale średnie to 7.5-8l/100km (w automacie). Części nienajtańsze, ale też bez przesady.
Na tle rywali cenowych na rynku używek jest bardzo dobrze. W podobnych pieniądzach można mieć Mondeo, Passata czy Insignię, ale moim zdaniem Volvo ma jednak więcej z marki premium niż one. Jeżeli Ci nie przeszkadza wizerunek bezpiecznej, dziadkowej marki to jest to idealny samochód pod względem cena/jakość
Jak na razie jedna - świergoczący zimną wiatrak nawiewu. Jest tutorial na Youtube jak to wymienić samemu. Trochę trzeba pokombinować
Auto miało wprawdzie wymieniany silnik przy 100k km, ale to było w ramach akcji serwisowej w ASO. Poza tym, na nowym silniku zrobiło już dodatkowe ponad 160k km i nic się z nim nie dzieje. Auto jak na razie śmiga i należy myśleć tylko o eksplatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 175KM 129kW [l/100km]

8,6