Ocena kierowcy - Volvo XC40 Crossover

Tomek, 2 lata temu
Silnik 1.5 T3 163KM 120kW
Rok produkcji 2022
Volvo XC40 Crossover 1.5 T3 163KM 120kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik daje rade i jest dynamiczny. Daje mi frajdę z jazdy.
Inne : Wykończenie stoi na naprawdę wysokim poziomie
Dużo miejsca w środku, spory bagażnik, solidne wykończenie, intuicyjne multimedia, silnik dynamiczny - jak najbardziej na plus!
Mimo dużej wagi silnik 1,5 cm3 i 163km jest naprawdę zrywny i daje poczucie bezpieczeństwa przy wyprzedzaniu. Jak dla mnie przyspieszenie wystarczające ( szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony dynamika jazdy).
Nie mam do czegoś się przyczepić :-)
Auto genialnie reaguje na ruchy kierowcy.
Onyx black metalic wyglada przepięknie. W promieniach słonecznych pięknie się mieni.
Siedzi się wysoko wiec widoczność do przodu jest OK. Widoczność z tylu nie jest OK. Słupki tylne są bardzo szerokie co powoduje problem z martwym polem. Jednocześnie w niższych i średnich konfiguracjach wyposażenia volvo nie oferuje systemu ostrzegania o kierowcach w martwym polu. Aby go otrzymać musimy dokupić cały pakiet systemów wspierających kierowcę, z których niekoniecznie chcemy lub potrzebujemy korzystać (a ktory sporo kosztuje). To duzy błąd, w tym modelu powinien byc oferowany bezwzględnie w każdej konfiguracji.
Fotele wygodne z podpórka odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Duże ergonomiczne schowki i dodatki zwiększające funkcjonalność kabiny.
Bardzo dużo.
130-140km /h i rozmawiamy spokojnie , niekrzyczac. Dobrze wytłumiony
To volvo a wiec marka premium a to oznacza całkiem wysokie koszty przeglądów i serwisów. Spalanie przeciętne. W trasie od 6,5-8 l/100km. Miasto trzeba sie liczyć ze spalaniem na poziomie 8,5-11 l/100km.
Czuć ze to auto premium. Solidnie wykonane, nic nie trzeszczy i nie lata. Kultura pracy silnika, wyciszenie, dizajn . Osobiście rozważałem jeszcze vw tiguana i bardzo cieszę się, ze się na niego nie zdecydowałem:-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T3 163KM 120kW [l/100km]

9,5