Ocena kierowcy - Volvo XC40 Crossover

Jacek, ponad rok temu
Silnik 1.5 T3 163KM 120kW
Rok produkcji 2021
Volvo XC40 Crossover 1.5 T3 163KM 120kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie słychać trzech cylindrów. Odpowiednia dynamika oraz fakt że nie "bierze" oleju między przeglądami.
Zawieszenie : Doskonale trzyma się drogi oraz wybiera nierówności.
Inne : Nie dotyczy to pojazdu. W trzech warsztatach , wydawałoby się "profesjonalnych" nie potrafiono wyważyć kół po wymianie opon, nawet w ASO ( tam szczególnie porażka). Czwarty dał radę. To mi napsuło krwi.
Samochodem jeździmy o marca 2021 . Volvo jest naszym 7 pojazdem. Poprzednie auta to Skody wszystkie modele oraz Suzuki SX4 s-cross. Wszystkie pojazdy docierane zgodnie z zasadami co owocowało bezawaryjnością. Volvo również i po około 3000 km unormowało się zużycie paliwa. Użytkujemy go przeważnie w trasie, 80% to autostrady i drogi krajowe. Samochód sprawuje się bardzo poprawnie. Wszystkie systemy działają zgodnie z oczekiwaniami. Tankujemy , siadamy i jedziemy. Doskonale się prowadzi, komfort ogólnie przyjęty na bardzo akceptowalnym poziomie. Trasa 500 czy 800 km nie męczy. Przejechaliśmy dopiero 38000 km więc zapewne wszelkie usterki przed nami i przygody z ASO, ale pisząc to odpukałem w niemalowane drewno.
Jak wspomniałem wyżej prawidłowo dotarty silnik ani grama oleju nie dolewam na 15000 km. Dość dynamiczny.
Manualna, zestrojona super. Przełożenia elastyczne.
Dobrze trzyma się w zakrętach. Wielowachacz z tyłu robi swoje.
Za krótki okres użytkowania, ale spasowana precyzyjnie.
Lewy słupek przysłania widoczność i trzeba o tym pamiętać w mieście.
Wszystkie elementy sterowania doskonale dostępne dla kierowcy i czytelne. Bardzo wygodne siedzenia przednie. Jako że jeździmy tylko z Żoną tylne nas nie interesują.
Klimatyzacja wraz z filtrem oczyszczającym działa super. W zimie szybk.o osiąga żądaną temperaturę i pojazd nagrzany jest bardzo szybko.
Przód - bardzo dużo miejsca . Tył - siedziałem przy odbiorze samochodu w salonie i miejsca jest dość dużo ale oparcia są pd kątem prostym, więc 100 czy 500 km bym zapewne nie zniósł.
Napiszę krótko przy prędkości 160 km/h spokojnie rozmawiamy . Oczywiście jest to sprawa bardzo ale to bardzo indywidualna.
Drogi serwis w ASO, ale wykupiona 4 letnia gwarancja nakłada pewne wymogi co do serwisowania w ASO.
Zdaję sobie sprawę, że na koszt pojazdu składa się odpowiednia jakość materiałów z jakich wyprodukowany jest. Cały system związany z bezpieczeństwem ( badania ) musi kosztować.
Wymiana klapki wlewu paliwa . Lekko odstawała.
Niewielki przebieg, więc usterek brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T3 163KM 120kW [l/100km]

7,3