Ocena kierowcy - Volvo XC40 Crossover

GregZim, 2 lata temu
Silnik 2.0 T4 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Volvo XC40 Crossover 2.0 T4 190KM 140kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Znakomity wygląd!
Znakomite auto do codziennej jazdy. Dość przestronne, z wystarczającym, jak dla mnie, bagażnikiem (czasem wożę instrument - kontrabas). Jak na gabaryty wystarczająco oszczędne w spalaniu. Daje duży komfort i przyjemność z jazdy.
Mocny, dynamiczny i kiedy trzeba, elegancki. Bardzo dobrze wytłumiony.
Biegi zmieniane płynnie, bez szarpania. Dobry patent z możliwością sekwencyjnego zmieniania przełożeń. Przydaje się podczas jazdy w górach…
Bardzo precyzyjny, choć promień skrętu mógłby być nieco większy. Bardzo dobrze wybiera nierówności.
Ciekawe, małe elementy karoserii dają zgrabną całość. W razie drobnych wgnieceń, łatwo będzie naprawić pojedynczy element. Auto prezentuje się znakomicie!
Bardzo dobra widoczność, w zupełności wystarczają do ogarnięcia drogi.
Auto wyglada na kanciaste, ale nie ma żadnych problemów podczas bocznych podmuchów.
Na razie korzystałem tylko z klimatyzacji/wentylacji. Jak dla mnie jest naprawdę wydajna i skuteczna.
Auto oferuje dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Nie ma problemu z kolanami, czy z „kapeluszem”. Mam 190cm wzrostu i nawet jadąc z tyłu mam pełny komfort podróżowania.
Prowadzenie auta jest bardzo komfortowe. Silnik jest znakomicie wyciszony chyba, że wrzucimy tryb dynamiczny… wtedy następuje „kulturalny ryk”
Na razie przegląd po 45000km wyniósł mnie znacznie taniej niż analogiczny w Toyocie (Auris Hybrid). Spalanie na trasie około 7l/100km (przy jeździe max. 115-120km/h). W mieście jest 9-10 l./100km. Jak na te gabaryty, silnik i wagę auta - naprawdę dobry wynik.
Nie potrafię tego dobrze ocenić. Volvo oferuje generalnie bardzo wysoką jakość. Mysle, że cena jest adekwatna do jakości, ale nie wiem, czy cena okolo 180000 za nowe auto nie jest nieco wygórowana. Myślę, że 150-160.000 byłoby rozsądniej.
Nie mam żadnych uwag. Wszystko działa jak trzeba.
Nie miałem żadnych usterek. Poprzedni właściciel również. Sprawdziłem w ASO Volvo…

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T4 190KM 140kW [l/100km]

Volvo XC40 Crossover