Ocena kierowcy - Volvo XC60 II Crossover

Czesiekk, 3 lata temu
Silnik T5 254KM 187kW
Rok produkcji 2018
Volvo XC60 II Crossover T5 254KM 187kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest przyjemnie w miarę cicho i komfortowo.
Karoseria : Drobne usterki,które opisałem powyżej.
XC 60 II T5 RDesing auto dla tych,którzy już się wyszumieli i przestali ścigać na drodze autami niemieckiej konkurencji. Samochód płynie po drodze dając poczucie spokoju, bezpieczeństwa i komfortu. Nic nie szarpie ,nie denerwuje i nie rozprasza uwagi w czasie jazdy, jesteśmy zrelaksowani i skupieni tylko na drodze i tyle. Oczywiście jak bym chciał mógłbym się przyczepić do detali ( drobnych usterek typu awaria siłowników tylnej klapy) ale po co psuć sobie ogólnie dobre wrażenie. Mam nadzieje ,że dalsze użytkowaniem będzie również przyjemnością.
Silnik 2,0 T5 trochę wyżyłowany o niezbyt przyjemnym dla ucha brzmieniu,ale jest moc i zapas w razie wyprzedzania. Audi allroad V6 3,0 tdi, z którego się przesiadłem przyjemnie mruczało i od razu wbijało w fotel po naciśnięciu pedału gazu w Volvo czekamy aż złapiemy obroty i rytm, ale to innej pojemności silniki i charakterystyka.
Jak dla mnie trochę za wolno wybiera biegi, muszę się przyzwyczajić do takiej charakterystyki.
Jest ok nie mam zastrzeżeń mimo ,ze to RDesign ponoć trwardszy.
Jest problem z nieszczelnoscią między tylnymi błotnikami a drzwiami gdzie dostaje się do środka auta piasek i kurz itp. W serwisie założyli specjalnie wygięte plastiki w nadkolach (niestety odpłatnie 230zl) i na razie problem zniknął.
Ok. mam dach panoramiczny więc może więcej widzę.
Ogólnie niezłe choć moim zdaniem jest za mało przemyślanych schowków np. na wodę ,okulary,smartfon i inne drobiazgi, których w samochodzie nigdy nie brakuje.
Szczególnie latem w czasie wyzszych temperatur jest problem z szybkim schłodzeniem wnętrza auta. Nastawiam klimatyzacje na maxa a otrzymuje słaby i głośny nadmuch bez oczekiwanych efektów.
Przy moim wzroście 191 cm z przodu bo tam jeżdżę jest ok i nie brakuje mi przestrzeni. Z tylu nie jechałem więc nie wiem jak tam jest, ale ponoć ok. Moim zdaniem jest to auto dla dwóch max trzech osób.
Jest przyzwoicie przy 120 km/ h można rozmawiać i słychać co się mówi.
Na razie auto jest na gwarancji, przejechanych 35 tys km i drobne usterki usunięte na gwarancji. Jak będzie dalej zobaczymy. Slyszalem, że serwis Volvo do tanich nie należy.
Na razie po 35 tys mogę dać 4 *
Po 35 tys na razie drobiazgi takie jak wymiana: siłowników tylnej klapy, wymiana deski przedniej, przyklejenie listwy na tylnym zderzaku, odpłatny montaż plastików w nadkolach (nieszczelność między tylnymi błotnikami a drzwiami dostaje się piasek i kurz do środka auta).
Nie chce zapeszać, ale na razie nie mam poważnych problemów. Oby tak zostało chociaż do 100 tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika T5 254KM 187kW [l/100km]

10,2