Ocena kierowcy - Volvo XC60 II Crossover

syd69, 5 lat temu
Silnik D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Volvo XC60 II Crossover D4 190KM 140kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy (tłumienie nierówności i cisza w samochodzie)
Przeniesienie napędu : słaba dynamika jazdy przy małych prędkościach, S60 D3 163/400 zwija asfalt a XC 60 D4 190/400 wyje smutną arie dla innych kierowców
Znakomita alternatywa dla Q5 i X3 jednak nie pozbawiona wad. Z cała pewnością samochód do spokojnej i bezpiecznej jazdy dla niedużej rodziny. Godny następca XC 60 I gen.
Silnik spełnia minimalne wymagania co do mocy/przyspieszenia/elastyczności jak na tak duży i ciężki samochód. Czasami żałuję że to nie D5 (np. w czasie wyprzedzania) ale w czasie tankowania jest OK. Przy wyższych obrotach dźwięk silnika mocno nieprzyjemny (dźwięk silnika volvo R5 od mojego starego S60 II przy tym R4 to anielska muzyka).
O niebo lepsza niż poprzednie 6 biegowa używana w VOLVO. Działa płynnie. Ale do 40-50 km/h ma się wrażenie jakby ktoś po drodze od pedału przyspieszenia do silnika decydował kiedy ma nastąpić zmiana biegu i trwa to cała wieczność. Powyżej 40 - 50 km/g już nieźle, nie można narzekać. Start spod świateł porażka.
Dla mnie zbyt duża siła wspomagania we wszystkich zakresach prędkości. Precyzja prowadzenia mimo dobra. Wybieranie nierówności bardzo dobre choć pewnie najwięcej zależy od dużego profilu opony i standardowych felg 18. Na zakrętach duże przechylenie nadwozia.
Nie spotkałem nikogo kto powiedziałby że nie podoba mu się ten samochód. Moim zdaniem najładniejszy SUV 2017. Teraz konkurent to moim zdaniem Alfa. Uwaga miedzy jakieś 50 km/h a 110 km/h w czasie używania spryskiwacza przedniej szyby lepiej mieć całkowicie zamknięte okno kierowcy bo inaczej płyn z umytej szyby będzie we wnętrzu samochodu !!! I jeszcze drobnostka w tylnych drzwiach zbiera się piach i brud w zagłębieniu od strony nadkola - mam nadzieje że VOLVO nadal jest dobrze zabezpieczone przecie korozyjnie.
Moim zdaniem wszystko jest OK.
Przychylam się do opinii innych jest problem z centralnym wyświetlaczem ale to drobnostka. Większy problem jest z zakresem ustawień kierownicy. Mam 190 cm wzrostu i muszę przysuwać fotel do przodu żeby wygodnie trzymać kierownice co z kolei stwarza problem dla nóg. I wybaczcie ze to powiem ale wk... mnie to raz za razem.
Wolno się nagrzewa i wolno chłodzi cóż tak ma i już. Czasami mam wrażenie, że zbyt dużo powietrza idzie na przednia szybę. Bardzo wydajne ogrzewanie foteli zwłaszcza z perforowaną skóra.
Wnętrze super ALE nie fotele. Totalna porażka: bardzo małe, relatywnie twarde, mnóstwo elementów metalowych ramy fotela które czuje się na pośladkach i plecach. Wysuwane podparcie ud dla człowieka o wzroście 190 cm jest całkowicie nieprzydatne. Mało tego lepiej siedzi się gdy "tego czegoś" w ogóle się nie wysuwa. Regulacji zagłówka brak pewnie ze względów bezpieczeństwa ale w BMW się da. Zatem dopłaty do foteli nie polecam - o niebo lepsze stare fotele VOLVO. Warto zastanowić się czy wydawać niebotyczna kasę na B&W (chyba ze ktoś lubi nadmuchaną przestrzeń muzyki). Standardowe audio wystarcza pod warunkiem, że jest dodatkowy subwoofer.
Bardzo dobre. Gdyby jeszcze nie słyszeć wycia tych czterech cylindrów pod maską przy wyższych obrotach...
Już wcześniej jeździłem Volvo więc nie zaskoczyła mnie szczególnie.
W mojej wersji wyposażenia stosunek ceny do jakości lepszy niż u konkurentów.
1. samoistne odklejenie się uszczelnienia klapy bagażnika. 2. dwukrotna usterka siłowników klapy bagażnika 3. awaria spryskiwacza tylnej szyby.
dwa razy wymiana pokrywy zaworów z powodów wiadomych - ślady oleju na silniku

On - zużycie paliwa dla silnika D4 190KM 140kW [l/100km]

7,1