Ocena kierowcy - Volvo XC60 II Crossover

zoolo, 5 lat temu
Silnik D5 235KM 173kW
Rok produkcji 2018
Volvo XC60 II Crossover D5 235KM 173kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest prawie jak w silnikach z 6-cylindrami.Duża moc i cicha praca.Jak ''klekot'' to tylko D5.
Inne : brak
Po trzech miesiącach i ponad 5 tys przejechanych kilometrów taka ocena może jest lekko na wyrost ,ale mając już kilkuletnie doświadczenie jazdą podobnymi autami z tego segmentu -poprzednio był Mitsubishi Outlander z 2008 roku oraz Audi Q5 z 2011 roku ,Oba auta z silnikami diesla i mogę śmiało napisać że XC60 w najnowszej odsłonie to auto kompletne.Jest moc,wygląd,komfort i taki ponadczasowy design.Miałem również okazję pojezdzić poprzednim modelem po lifcie ale w benzynie .Tym modelem VOLVO pokazało konkurencji przysłowiowe plecy.Przed dokonaniem takiego wyboru testowałem Alfę Stelvio,Mercedesa GLC oraz Audi Q5.Audi mało różni się od poprzedniego modelu ,Mercedes ma bardzo głośnego diesla a Alfa może ładna ale środek cały trzeszczy i jest kiepsko spasowany.Wybór mógł być tylko jeden XC60.
Aksamitna praca oraz dobra elastyczność.W tym modelu tylko wersja D5.
Może to nie jest DSG Audi (ciut za długo się zastanawia) ale robi dobrą robotę.Pasuje do tego silnika.Testowałem również T5(benzyna) ale coś było nie tak.Silnik nie pasował do skrzyni albo na odwrót.
W wersji R-design jest i komfortowo i pewnie w prowadzeniu.Buda lekko obniżona i utwardzona,prowadzi się jak uterenowione kombi(ok 6 mcy byłem posiadaczem kilkuletniego Audi A6 w wersji allroad)
Nie ma obecnie ładniejszego nadwozia w wersji SUV.No może świeżo pokazane V60 -ale to kombi.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.Widać wszystko a jak nie to są ''wspomagacze''.
Owszem do ekranu trzeba się przyzwyczaić ale po pewnym czasie jest wszystko tam gdzie trzeba.Ustawiasz i zapominasz.Nawigacja z android auto więc można z nią gadać. Na fabryczną szkoda kasy.
Jak w aucie klasy premium i za sporą kasę.
Wszędzie odrobinę więcej niż u konkurencji.
Można swobodnie rozmawiać nawet przy prędkościach autostradowych.Super.
Jak na auto tej wielkości i mocy silnika to spalanie na poziomie 8,5 litra/100km jest b. dobrym wynikiem.Innych kosztów na razie brak.
No cóż w tym segmencie tanio nie jest ale rozmowy o cenie i warunkach finansowania przebiegły o wiele lepiej niż u konkurencji.Jakość na b.wysokim poziomie.Wnętrze na podobnym poziomie co w Audi.A skoro tak samo to po co przepłacać.
Brak
Brak