Ocena kierowcy - Volvo XC60 II Crossover

Miły., 2 lata temu
Silnik 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW
Rok produkcji 2021
Volvo XC60 II Crossover 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Idealnie pasuje do tego samochodu, jeśli planujesz głównie jazdy po mieście, B4 benzyna pięknie działa z układem start/stop. Bardzo dobre wrażenia z jazdy. Na trasie przy obciążeniu i większych prędkościach pewnie diesel byłby lepszym wyborem, ale nie ma dramatycznej różnicy na korzyść diesla.
Inne : brak
Bardzo głośne standardowe opony Michelin Pilot Sport 4 SUV. Do miasta super, tak do 110km/h w miarę ciche, powyżej na niektórych nawierzchniach tragedia, przy 130km/h huk. Może to kwestia ułożenia opon, pewnie po większym przebiegu będzie lepiej, na razie samochód właściwie tylko do miasta.
Pełne zaskoczenie, silnik zrywny, natychmiast reagujący na gaz. Do normalnej i trochę dynamicznej jazdy, nic ponad to nie trzeba. Najlepszy punkt tego samochodu.
Jak na automat świetnie sobie radzi ze zmianą biegów. Gubi się tylko kiedy szybko dojeżdżasz do skrzyżowania, mocniej hamujesz i przy wyjściu chcesz szybko/mocno przyspieszyć. Ogólnie kilka stopni lepiej od konkurencyjnej skrzynie DSG z VW.
Standardowe zawieszenie komfortowe (opony 18 cali), nie specjalnie buja na zakrętach, jak ktoś ceni sobie komfort to polecam zostać na 18tkach, krawężniki nie straszne. Kierownica mocno wspomagana, można to sobie zmienić, ja tego nie robiłem. Samochód nie jest typem sportowca. Tutaj liczy się komfort jazdy.
Jest po prostu ładny. Standardowy lakier biały wygląda bardzo dobrze. Można się zastanowić nad domówieniem chlapaczy kół.
Generalnie dobra/bardzo dobra, wysoka maska z przodu nie pomaga w manewrach. Kamera z tyłu mi nie pomaga specjalnie, wolę cofać na lusterkach.
Ciężko się przyzwyczaić do sterowania wszystkiego z tabletu. Dla mnie słabe rozwiązanie, chyba najsłabszy punkt samochodu. Wolę tradycyjne przyciski i pokrętła do sterowania funkcjami samochodu. Haczyki w bagażniku bardzo słabe, uczcie się od Skody, niedościgniony dla was wzór. Generalnie dobrze wyposażona skoda wydaje się być bardziej premium niż to volvo, wygląd zewnętrzy ratuje ogólną ocenę. Brak miejsca na okulary, brak dodatkowych schowków. Brak android auto w standardzie to już przegięcie.
Tu bez zastrzeżeń, działa poprawnie.
tu jest ok, nie mam zastrzeżeń, jak masz około 185cm wzrostu jest optymalnie
Opływowość kartu nie pomaga, słyszalne szumy już przy 115km/h, jak jedziesz pod wiatr to już bardzo słabo. Jak masz pecha z głośnymi oponami to już tragedia na trasie. W mieście jest bardzo dobrze.
Jeszcze nie wiem, zatem stawiam 4 gwiazdki.
Jak na gabaryty i ogólny wygląd jest ok w podstawie wyposażenia.
Na razie ok, po początkowym przebiegu 2500km.
Za krótki okres na to, na razie nic nie widać złego, odpukać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 B4 Benzynowy Mild Hybrid 211KM 155kW [l/100km]

8,7
8,4