Ocena kierowcy - Volvo XC60 II Crossover

Jacek, ponad rok temu
Silnik T8 Twin Engine 390KM 287kW
Rok produkcji 2019
Volvo XC60 II Crossover T8 Twin Engine 390KM 287kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pneumatyka robi robotę.
Przesiadłem się z X5 F15 3.0D. Rozważałem zakup Lexusa RX , Mercedesa GLC, Audi Q5, BMW X3. Ze względu na napęd i fotel kierowcy wybrałem VOLVO XC60 T8 Dual Engine w wersji Inscryption, na pneumatyce, z ogrzewaniem postojowym. Jeżdżę 70% miasto 30% poza, głównie po pagórach małopolskich. Mam fotowoltaikę, ładuję w domu. Jak na 390 koni i 5,5s do paki, auto oszczędne mimo, że puste waży 2150 kg. Jestem emerytem i polecam emerytom. Jeśli przesiadłeś się z BMW to ostrożnie na zakrętach. Zasięg na baterii w mieście ok 35 km, z włączonym grzaniem/chłodzeniem fotela. Zimą z podgrzaną webasto baterią. Apetyt na benzynę z pustą baterią : spokojna jazda miasto/wioski 8,5. Autostrada spokojna jazda do 140 12l/100.
W stosunku X5 F15 z trzylitrowym dieslem , silnik wydaje się bardzo cichy.
Automat reaguje na wciśniecie gazu z dużym opóźnieniem. Podobno z oprogramowaniem POLESTAR ( koszt ok 3800) reaguje szybko.
Na zakrętach gorzej sobie radzi niż X5. W lekkim terenie lepiej (mam pneumatykę). Na prostej dużo szybszy od X5 3.0D. Komfort bardzo dobry (pneumatyka).
Po dodaniu dodatkowych nadkoli tylnych, niezbyt okazałych jak na samochód premium, jest OK.
Z czterema kamerami daje radę.
Można się przyzwyczaić do SENSUSa. Trochę irytuje przesuwanie ekranu na boki.
OK. Mam w wyposażeniu WEBASTO i ogrzewanie pomocnicze. Bez tego w trybach elektrycznych jest rzeźwo w zimie.
W środku większy niż LEXUS RX do 2021 (rozstaw osi o 15 centów), mniejszy niż X5 F15. Dla dwóch osób dorosłych + 2 psy wystarczy.
Lepsze niż w X5 3.0D
Serwis droższy od BMW. Duży przegląd: olej silnikowy, olej w automacie, płyn hamulcowy, filtry, świece, soft koszt 3500 w ASO.
Jak na samochód skonfigurowany na 370 tysięcy, niektóre materiały użyte do wykończenia wnętrza mogły by być lepsze. Design OK.
Bateria w pilocie nierozbieralnym po dwóch latach padła. (Są jeszcze dwa piloty z wymienną baterią).
100k bez problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika T8 Twin Engine 390KM 287kW [l/100km]