Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi Facelifting

Marek, 6 lat temu
Silnik 2.4 D4 181KM 133kW
Rok produkcji 2016
Volvo XC70 II Kombi Facelifting 2.4 D4 181KM 133kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wspaniałe zawieszenie na polskie drogi
Silnik : dynamiczna, kulturalna praca. Bez zastrzeżeń. Dobrze, że można stuningować do wersji D5 legalnie w serwisie.
Wspaniały samochód zarówno do podróży służbowych jak i rodzinnych wypadów poza miasto. Świetnie sprawdza się zarówno na autostradach jak i na polnych drogach. Wspaniały kompromis, szkoda że już ich nie produkują. Następcy z Volvo są już zdecydowanie za drogie.
Kulturalny, dynamiczny silnik. Stuningowałem go wprawdzie do ponad 200 KM, poprawiło to komfort kierowania, zwłaszcza przy wyprzedzaniu tirów.
Automat działa bez zarzutów. Może czasem nieintuicyjnie zmienia biegi, ale to kwestia przyzwyczajenia się. Gdy jest bardzo zimno (poniżej -10) czuć szarpnięcia. W serwisie mówią, że to normalne i warto nie piłować samochodu gdy zimny olej.
Nic dodać nic ująć, jest idealnie, tak jak powinno być. Nie jest to auto do szybkiego pokonywania ostrych zakrętów, jest dość miękko co uważam za zaletę na polskich drogach. Można szybko przejeżdżać przez tory kolejowe czy progi spowalniające.
NIe mam uwag. Auto w sumie nowe, ale rdza się niegdzie nie gromadzi. Za plus uważam dużo czarnych plastików w newralgicznych miejscach (na przykład nadkola) - tanio można wymienić gdy ktoś przytrze na parkingu.
Widać dobrze, przyciemniane lusterko wsteczne, sferyczne lusterka boczne. Duża, podgrzewana szyba... żadnych uwag.
Wygodnie jest, bardzo wygodnie. Wkurza tylko, że po każdym uruchomieniu silnika nalezy ręcznie wyłączyć system start-stop. Nie znoszę tego dziwactwa, ale gdy już jestem po okresie gwarancji mogę tą funkcję nielegalnie 'zhackować', tak jak i alarm niezapięcia pasów. Cóż takie czasy w EU żyjemy.
Klima super, zimą nagrzewa się szybciej niż nasze mały Golf. Ma jakieś systemy cyrkulacji powietrza i szybkiego dogrzewania. Nie znam się, ale działa wspaniale.
W tak dużym aucie nie można narzekać. Miejsca jest bardzo dużo, z tyłu można wygodnie jechać w 3 osoby, choć jak jadą dwie, centralne siedzenie zmienia się w wygodny podłokietnik z miejscem na napoje.
Bardzo cicho. Nawet powyżej180 km/h da się spokojnie rozmawiać, a pasażerowie dziwią się gdy spojrzą na licznik. Auto sunie cicho po szosie.
Jakie koszty? Jedyne co kosztuje to paliwo i opłaty za autostrady w Polsce. Innych kosztów nie uświadczyłem.
Jakość bardzo wysoka, cena też. Nowe Volvo V90 jest niestety dużo za drogie. Szkoda, że nie produkują już tych wspaniałych XC70tek, kupiłbym jeszcze jedno.
Nic się nie zepsuło.
Nic się nie zepsuło.