Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2007
Volvo XC70 II Kombi 2.4 D5 185KM 136kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : legendarna szwedzka blacha
Fantastyczne auto. Limuzyna z najwyższej półki z możliwością jazdy po bezdrożach. Komfort jakiego nie zaznaliśmy w żadnym innym aucie. Polecam choć wiem, że to nie jest auto dla każdego. To auto dla osób ceniących najwyższy komfort podróżowania i bezpieczeństwo za przyzwoite pieniądze. Zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Spalanie na przyzwoitym poziomie jak na tę pojemność i moc choć nowsze silniki są zdecydowanie oszczędniejsze. Trafiłem na bardzo zadbany egzemplarz, zero problemów od 3 lat jak go posiadam.
Silnik mógłby mieć nieco niżej maksymalny moment obrotowy (ma od 2000 obr/min.) ale nie jest źle. Wyprzedzanie to prawdziwa przyjemność. Z samym ruszaniem jest nieco gorzej. Masa 1750 kg robi swoje. Przyspieszenie świetne aż do prędkości maksymalnej. Cały czas cisza w środku. To auto nie jedzie ono płynie. Łatwo o mandat za przekroczenie prędkości. Silnik o aluminiowym bloku. Szybko łapie temperaturę. Turbina duża i wydaje przyjemny warczący odgłos po depnięciu do podłogi. Udana konstrukcja. Zero problemów jedynie spalanie mogło być niższe.
Skrzynia manualna działa perfekcyjnie.
Prowadzenie bardzo przewidywalne. Promień skrętu ok, nawet na taki rozstaw osi.
bez zarzutów, czujniki cofania z tyłu
Jak to w Volvo, perfekcyjnie.
Ogrzewanie elektryczne przy mrozie - genialne. Nie trzeba czekać aż się silnik rozgrzeje a już jest ciepło i szyby odmrożone.
komfortowo
idealne do Vmax
wysokie spalanie. przegląd ok. 1500 zł w ASO.
ok
brak