Lista ocen ZAZ Tavria Hatchback (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MechanikAC
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Jest dosc elastyczna przełozenia ok jedyna wada to takaże kazda jaka bys nie wział i nie włozył wyje, mozesz wymienic łozyska na japonskie nawet a ona dalej wałkuje...... no ale to wina obrobki i dopasowania nie łozysk . biegi chodza płynnie i bez zaciec. /pod warunkiem ze dzwignia zmiany jest odpowiednio ustawiona po naprawie np..../
~pablo1213
Hatchback 1.1 53KM 39kW
mozna się czepiać,ze...pomylona 5,z czymstam,ale miejmy na uwadze odwrotnosc tworzenia rosyjskich inzynierów!!!(dla niezorientowanych..Ukraina w tym czasie była pod zaborem Sovieckim!!)i skrzynka pomimo swej innosci chodzi bez zarzutu,lekko,i sprzwnie!oczywiscie ,trzeba wlac konkretny olej,nie jakistam hipol,czy inny wynalazek!!
~IBIS
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Wsteczny w miejscu "piątki" w samochodzie tak nachalnie sugerującym pokrewieństwo z Fiatem- to chyba da się wytłumaczyc jedynie jako spisek KGB. Poza tym "drobnym" szczegółem- bez zarzutów. Natomiast sprzęglo wymaga lekkiego treningu stopy - ale cóż, Kozaczyzna to nie miejsce dla mięczaków ;-)
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Dobrze zestopniowana.Można spokojnie jechać na 5 biegu przy prędkości 60 km/h. Trudno trafić w 3 bieg i nie raz ciężko wchodzi wsteczny ale jest ok. nie raz zazgrzyta 2 bieg na zimnym silniku.
~wielorybek
Hatchback 1.1 53KM 39kW
przelozenia OK, tylko dziwny uklad biegow do ktorego trzeba sie przyzywczaic nie napawa optymizmem, po za tym skrzynia wysiadla mi kiedys na trasie, dobrze ze na 4 bo by byla lipa, dojechalem i naprawilem :)
~sahel sahel@hoga.pl
Hatchback 1.1 53KM 39kW
jak na taki maly silniczek i maly samochodzik raczej do powolnego pokonywania przestrzeni skrzynia jest dobrze zestopniowana i o dziwo wszystkie biegi wchodzily bez problemu.
~użytkownik TAVRII od 14 lat
Hatchback 1.1 53KM 39kW
nie mam żadnych problemów kilka razy pękła mi linka sprzęgla ale wymiana zajmuje mi 30 min na drodze także zawsze mam ją przy sobie, jak również modół zapłonu
~husky
Hatchback 1.1 53KM 39kW
W zasadzie wszystko haczy, układ chyba zaczerpnięty z Ziła - nieopatrznie można się pomylic i wrzucic wsteczny; Utrudnione wrzucanie 2 biegu
~Użytkownik
Hatchback 1.1 53KM 39kW
Nie mam problemów z przełączaniem poszczególnych przełożeń. Czasami tylko występują trudności ze wstecznym ale za drugą próbą wchodzi bez zarzutu
~Sebas
Hatchback 1.1 53KM 39kW
skrzynia troche kiszkowata, non stop jakis problem z wrzuceniem2 i chrupanie przy redukcji na 3, a wsteczny to juz nie mowie...
ZAZ Tavria Hatchback