Szukaj

Opinie lpg Ford Focus – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Najnowsze oceny instalacji LPG Ford Focus

4,5
Ford Focus III
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
homologacja: AC Spółka Akcyjna
instalacja: AC STAG 4PLUS
przebieg: 115 tys. km
użytkowana przez: 105 tys. km
Przejechałem już 105kkm na LPG więc się wypowiem. Silnik dobrze znosi pracę na gazie, pod warunkiem, że jest poprawie wystrojona instalacja. Luzy zaworowe, o które sporo osób się martwi, u mnie przy przebiegu 220km ciągle są w normie. Silnik ten niestety ma inny (mniejszy) problem: po 200kkm wymienić musiałem kable wysokiego napięcia i cewkę (silnik przerywał pod...
4,3
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: BRC SEQUENT 24
przebieg: 82 tys. km
użytkowana przez: 50 tys. km
Po 50 tys. km użytkowania instalacji brak jakichkolwiek oznak nadmiernego zużycia silnika. Nie dostrzegłem też różnic w pracy silnika między jazdą na benzynie i LPG. Sama instalacja cały czas działała poprawnie, samochód nie miał problemów z zapłonem ani z przełączaniem się między LPG i benzyną. Wizyty w warsztacie wyłącznie w celu odbycia przeglądu gwarancyjnego oraz...
4,3
Ford Focus I
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
homologacja: LANDI RENZO POLSKA SP. z o.o.
instalacja: LANDIRENZO
przebieg: 120 tys. km
użytkowana przez: 90 tys. km
W silniku krokowym z czasem zbiera się maź i silnik gaśnie przy niskich obrotach. To trzeba wyczyścić i dalej śmiga. Po włączeniu wentylatora chłodnicy na wolnych obrotach silnik trochę faluje z obrotami, gazownik i mechanik mówili żeby się tym nie martwić bo to instalacja elektryczna jest za bardzo obciążona według nich i dlatego faluje. Co jakiś czas zapala się kontrolka...
5,0
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
homologacja: D.T. GAS SYSTEM SPÓŁKA JAWNA
instalacja: KME
przebieg: 2 tys. km
użytkowana przez: 12 tys. km
Jeśli chodzi o instalacje gazową do tego auta to polecam, rzecz jasna sekwencje. Nie sprawia problemów. Gaz zakładać w polecanych i renomowanych zakładach. Takimi nie są na pewno D.T. gas system z Poznania ul. Darłowska 56. Partacze nie umieli prawidłowo założyć węży od płynu chłodzącego(pełno trójników i nie potrzebnych węży), źle założony parownik, nieodpowiednie...
5,0
Ford Focus III
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: BRC
przebieg: 60 tys. km
użytkowana przez: 45 tys. km
Instalacja w środku BRC Sequent Alba. Montowana przy przebiegu 60 tys.km. Dziś na instalacji zrobione mam 45 tys. km. Instalacja raz ustawiana, działa poprawnie, nie rozjeżdżają się mapy. Spalanie na jednolitym poziomie, unormowane. Od nowości nic nie bylo robione poza wymianą filtrów, ostatnio sprawdzane luzy. Nie mam co narzekać.
5,0
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: ZAVOLI
przebieg: 130 tys. km
użytkowana przez: 30 tys. km
Instalka w środku to Zavoli Winner. Auto odkupione z przebiegiem autentycznym 130 tys.km. Instalacja montowana rok temu. Przebieg do dziś 30 tys.km. Wizyta w warsztacie jedynie na przegląd. Z silnikiem nic się nie dzieje, pracuje normalnie, niskie lub wysokie obroty nie mają wpływu na pracę. Instalacje działa mi w każdych warunkach. Za tą cenę to był bardzo dobry wybór.
5,0
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: BRC SEQUENT
przebieg: 1000 tys. km
użytkowana przez: 1000 tys. km
Jeżeli chodzi o auto to z forda jestem bardzo zadowolony, sylwetka auta uważam, że jest nie do przebicia, prezentuje sie pięknie. U mnie pod maską siedzi silnik 1.6 115KM ( przydałoby się więcej ale nie ma co narzekać). Auto ma zamontowaną instalację gazową BRC Sequent32, dzięki czemu jest na prawdę oszczędne. Ogólnie ford w mojej opinii jest niedoceniany.
5,0
Ford Focus II
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: BRC
przebieg: 120 tys. km
użytkowana przez: 30 tys. km
W środku jest instalka Kit Alba. Przelot na niej 30 tys. km. W serwisie 2 razy na wymianie filtrów. Silnik działa bez zarzutu. Auto dobrze się zbiera, nie ma problemów z przejściem na gaz. Do tego tanie filtry. Generalnie koszty zwracają się bardzo szybko.
5,0
Ford Focus II
Focus C-Max 1.6 i 16V 103KM 76kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: BRC
przebieg: 211 tys. km
użytkowana przez: 40 tys. km
Założona instalacja Kit Alba dobrze współpracuje z silnikiem. Praca silnika poprawne. Nie zauważyłem żadnych zgrzytów po montażu. Przyspieszenie, moc, zmiany obrotów, wszystko odbywa się jak na benzynie.
4,5
Ford Focus II
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
homologacja: F H.U..CZAKRAM.
instalacja: ZAVOLI
przebieg: 188 tys. km
użytkowana przez: 33 tys. km
Jeżdżę od roku na instalacji Zavoli Winner, zamontowanej w Fordzie focsie 1.6. Instalacja nie była doga ale zdecydowałem się n jej montaż. Po roku użytkowania jestem zadowolony z wyboru. Nie miałem jeszcze żadnych kłopotów. Tak jak gazownik ustawił na początku tak jeździ do dziś i auto bardzo dobrze pracuje. Myślę, że można ją polecić.
Ford Focus