Szukaj

Informacje o Porsche Cayman

Lata produkcji: 2005 - teraz
Segment: Auta sportowe
Produkowany od roku 2005, dwuosobowy samochód sportowy o nadwoziu coupe (segment G). W katalogu niemieckiej marki Porsche Cayman zastąpił model 968, będąc jednocześnie blisko powiązany z modelem Boxster, którego właściwie jest dwudrzwiową wersją. Natomiast pod względem stylistycznym auto odwołuje się do klasyki Porsche – modeli 550 Coupe oraz 904 Coupe. Porsche Cayman na rynku został doskonale przyjęty, co sprawiło nawet obniżenie wyników sprzedaży bardziej kosztownego modelu 911. Nazwa Cayman nie nawiązuje wbrew pozorom do wysp Kajmanów (Cayman Islands), lecz jest alternatywnym zapisem miana kajman (caiman) – gada z rodziny aligatorów. Drugą generację Porsche Caymana wprowadzono na rynek w roku 2013.
Powagosław

Porsche na miarę pędzącego do przodu świata. To na swój sposób paradoks – bo z jednej strony mamy cudnie wystylizowany i nowoczesny samochód, a z drugiej – to Porsche. Sylwetkę z profilu rysujesz jednym pociągnięciem. 911 ma jeszcze mocniejszego rywala.

~Powagosław
Luzacjusz

I to miał być po prostu Boxster z dachem… Wow. Spece z Porsche mogliby wybrać się z instrukcjami na nasz nieszczęsny Stadion Narodowy i pokazać, jak to się robi z tym dachem. I co z tego może wyniknąć. Wow.

~Luzacjusz

Porsche Cayman – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Nowy Porsche Cayman

Cena od 239 470 PLN
Zapytaj o ofertę specjalną na nowy samochód Porsche Cayman

Dane techniczne Porsche Cayman

Moc silników 245–385 KM
Pojemność silników 2,0–3,8 l
Prędkość maksymalna 257–295 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,3–6,1 s
Porsche Cayman Coupe

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Porsche Cayman
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 85
Koszt ogólny 90,29 PLN
PB90 PLN
Wydatki serwisowe 52,87 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Publikacje o Porsche Cayman

Newsy o Porsche Cayman

Porsche Cayman