Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Porsche Cayman

Lata produkcji: 2005 - teraz
Segment: Auta sportowe

Dwuosobowy samochód sportowy (segment G) o nadwoziu coupe produkowany od 2005 roku. Następca modelu 968, blisko spokrewniony z Porsche Boxsterem, którego jest de facto dwudrzwiową odmianą. Stylistycznie Cayman nawiązuje natomiast do klasycznych modeli marki: 550 Coupe i 904 Coupe. Auto zostało znakomicie przyjęte na rynku, co doprowadziło nawet do spadku sprzedaży droższego modelu 911. Wbrew pozorom, nazwa Cayman nie odnosi się do wysp Kajmanów (Cayman Islands), a jest innym zapisem słowa kajman (caiman) – gada z rodziny aligatorów. Od 2013 roku oferowana jest druga generacja modelu.

Powagosław

Porsche na miarę pędzącego do przodu świata. To na swój sposób paradoks – bo z jednej strony mamy cudnie wystylizowany i nowoczesny samochód, a z drugiej – to Porsche. Sylwetkę z profilu rysujesz jednym pociągnięciem. 911 ma jeszcze mocniejszego rywala.

~Powagosław
Luzacjusz

I to miał być po prostu Boxster z dachem… Wow. Spece z Porsche mogliby wybrać się z instrukcjami na nasz nieszczęsny Stadion Narodowy i pokazać, jak to się robi z tym dachem. I co z tego może wyniknąć. Wow.

~Luzacjusz

Porsche Cayman – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Porsche Cayman

Moc silników 245–385 KM
Pojemność silników 2,0–3,8 l
Prędkość maksymalna 257–295 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,3–6,1 s
Porsche Cayman Coupe

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Porsche Cayman
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 85
Koszt ogólny 90,29 PLN
PB90 PLN
Wydatki serwisowe 52,87 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Publikacje o Porsche Cayman

Newsy o Porsche Cayman

Porsche Cayman