Szukaj

Informacje o Porsche Cayman

Lata produkcji: 2005 – teraz
Segment: Auta sportowe
Produkowany od roku 2005, dwuosobowy samochód sportowy o nadwoziu coupe (segment G). W katalogu niemieckiej marki Porsche Cayman zastąpił model 968, będąc jednocześnie blisko powiązany z modelem Boxster, którego właściwie jest dwudrzwiową wersją. Natomiast pod względem stylistycznym auto odwołuje się do klasyki Porsche – modeli 550 Coupe oraz 904 Coupe. Porsche Cayman na rynku został doskonale przyjęty, co sprawiło nawet obniżenie wyników sprzedaży bardziej kosztownego modelu 911. Nazwa Cayman nie nawiązuje wbrew pozorom do wysp Kajmanów (Cayman Islands), lecz jest alternatywnym zapisem miana kajman (caiman) – gada z rodziny aligatorów. Drugą generację Porsche Caymana wprowadzono na rynek w roku 2013.
czytaj więcej
Powagosław

Porsche na miarę pędzącego do przodu świata. To na swój sposób paradoks – bo z jednej strony mamy cudnie wystylizowany i nowoczesny samochód, a z drugiej – to Porsche. Sylwetkę z profilu rysujesz jednym pociągnięciem. 911 ma jeszcze mocniejszego rywala.

~Powagosław
Luzacjusz

I to miał być po prostu Boxster z dachem… Wow. Spece z Porsche mogliby wybrać się z instrukcjami na nasz nieszczęsny Stadion Narodowy i pokazać, jak to się robi z tym dachem. I co z tego może wyniknąć. Wow.

~Luzacjusz

Porsche Cayman – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Porsche Cayman

Liczba ocen: 3
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Silnik + Układ jezdny

Wady

- Widoczność - Koszty utrzymania - Stosunek jakość/cena

Wybrane oceny

4,1
~gre gre
Coupe 2.7 245KM 180kW
Porsche Cayman I
Kiedy kupowałem to auto przyjechałem do sprzedawcy bmw3 e91 2.0 d. Gość popatrzył na bmw i powiedział: Cayman to dobre porsche iak na początek. Rzeczywiście po 3 latch mogę to potwierdzić Cayman to zupełnie coś innego niż bmw 3 d. Chociaż trochę sobie nim pojeździłem, Bruksela, Praga, tor Poznań, ciągle mnie zaskakuje. Pprzyznaję, że jestem całkowitym amatorem jeżeli chodzi o jazdę sportową.
4,9
[email protected]
Coupe 3.4 Cayman S 295KM 217kW
Porsche Cayman I
Uwazam ze napewno da sie skonstruowac lepszy samochud puki co ten jest dla mnie doskonały
4,4
~Jan Rembert
Coupe 3.4 Cayman S 295KM 217kW
Porsche Cayman I
auto piekne silnik piekniejsze tylko dlaczego tak droggo!
Porsche Cayman