Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Toyota Corolla w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Toyota Corolla I

Toyota Corolla I
Lata produkcji: 1966 - 1970
Segment: Niższa klasa średnia

Jeden z najpopularniejszych modeli niższej klasy średniej (segment C), choć należy pamiętać, że do 1988 roku Corolla była modelem segmentu B. Corolla jest najlepiej sprzedającym się samochodem w historii motoryzacji (w 1997 roku wyprzedziła na tej liście VW Beetle) i, co za tym idzie, największym rynkowym sukcesem Toyoty. Od debiutu w roku 1966 auto znalazło blisko 39 miliony nabywców. Poprzednikiem Corolli był model Publica. Przez ponad 40 lat produkcji, samochód doczekał się jedenastu generacji (debiut najnowszej miał miejsce w 2013 roku) i wielu nagród w plebiscytach motoryzacyjnych.

Pytanie, czy to najładniejsza Corolla w historii wydaje się z gatunku tych, na które każda odpowiedź może być zasadna. Ale samo rozważanie tej kwestii o czymś świadczy. Toyota w końcu daje do myślenia i w tym przypadku można pomyśleć, że Corolla prezentuje się całkiem interesująco.

~Powagosław

Znając niektóre designerskie fantazje panów z Toyoty, trzeba cieszyć się tym, co mamy. Corolla jest tylko troszkę przekombinowana. Chociaż nie, jest jeszcze amerykańska wersja. Nie wiem czemu, Amerykanie dostali ładniejszą.

~Luzacjusz

Toyota Corolla I – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Autodiagnoza Toyota Corolla I

Liczba wpisów: 38
kontrolka "check engine" + vsc + trc off
dodał: ~mik, 7 lat temu
Jedynym objawem są świecące się równocześnie kontrolki: check, vsc, trc off. W czasie jazdy nie czuję absolutnie żadnej różnicy - poza tym, że prawdopodobnie nie działa kontrola trakcji.
Swieci się kontrolka VSC i TRACK OFF
dodał: tadwol, 4 lata temu
Kontrolki zapałają się w czasie jazdy. Trudno określić dlaczego. Nie żadnych innych objawów. Auto jedzie i odpala dobrze. Po jakimś czasie (po uruchomieniu silnika) kontrolki gasną. Znów po jakimś czasie w czasie jazdy zapalają się. Ten "jakiś czas" jest różny - od dwóch do kilku dni.
Problem z ogrzewaniem.
dodał: ~ojojda, 8 lat temu
Podczas wolnej jazdy np.w mieście wieje zimne powietrze, w trasie ponad 100km/h po lewej stronie wieje ciepłe a u pasażera letnie. Jak zwolnię znowu leci zimne. Jest to klimatronik i ustawiony na max. Stan płynu jest ok. Przewody do nagrzewnicy są gorące a ja marznę w samochodzie. Proszę o pomoc.
check engine
dodał: ~chubagnik, 7 lat temu
Kupiłam samochód w sierpniu 2009, i w okresie zimowym zaczęła mi źle zapalac, serwis zdiagnozował trzeba wymienic świece....
1.po wymianie na zamienniki, żeby było taniej po 2-óch dniach zaświecił się check (dodam iż wcześniej nie świecił się)
2.serwis podłączył samochód do komputera -i check przestał się palic
3.przejechałam 1 km i znowu się zaświecił...serwis rozłożył ręce, więc.....awantura
4.po jakimś czasie po raz kolejny podjechałam tym razem do kolejnego innego już serwisu, gdzie zdiagnozowano błąd świec
5. wymieniono je na oryginalne
6. po...
Wysokie spalanie
dodał: damian_c86, 3 lata temu
Czytam Wasze wpisy dotyczące spalania i martwię się, że moja Corollka dużo pali, w mieście żłopie wg. komputera i podobnie wg. własnych obliczeń około 8,5 - 9 litrów, do tego przy 4 osobach w aucie mam wrażenie, że bardzo słabo startuje. Jeżdżę dynamicznie aczkolwiek nie agresywnie, zmieniam bieg przy ok. 2500 obrotach.

Dane techniczne Toyota Corolla I

Moc silników 52–73 KM
Pojemność silników 1,1–1,2 l

Publikacje o Toyota Corolla

Newsy o Toyota Corolla

AUTOCENTRUM.PL S.A.