Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Toyota Urban Cruiser
Wybierz inny model

Toyota Urban Cruiser w pigułce

Toyota Urban Cruiser w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Toyota Urban Cruiser

Lata produkcji 2009 - 2012
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Miejski subkompaktowy crossover segmentu B produkowany w latach 2008-2014. Koncepcyjnym pierwowzorem modelu był prototyp Toyota Urban Cruiser Concept z 2006 roku. Mimo podobieństw w nazwie i charakteru auta typu crossover (połączenie małego hatchbacka z SUV-em), Urban Cruiser nie miał nic wspólnego z Land Cruiserem, flagowym SUV-em Toyoty. Słowo „urban” w nazwie wskazywało na jego miejskie właściwości. Jego bliźniaczymi modelami były Toyota ist (oferowany w Japonii) oraz Scion xD (oferowany w USA). Następcą Urban Cruisera w Europie jest model CH-R.

Wygląda naprawdę nieźle. Pomysł z miejskim SUV-em to fortel, ale sprytny i godny uwagi. Obawiam się tylko, że należną uwagę poświęcą mu głównie Amerykanie.

~Powagosław

Ten samochód powinien nazywać się Wannabe. Po angielsku to piękne słowo oznacza kogoś, kto za wszelką cenę próbuje być kimś innym niż jest w rzeczywistości. Urban Cruiser to niestety bardziej Urban niż Cruiser.

~Luzacjusz

Dane techniczne Toyota Urban Cruiser

Moc silników 90–101 KM
Pojemność silników 1,3–1,5 l
Prędkość maksymalna 175 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,7–12,5 s

Publikacje o Toyota Urban Cruiser