Szukaj

Często haczy 1 bieg, czasami 2 oraz zgrzyta przy redukcji z 5 na 4
Alfa Romeo Giulietta Nuova II

  • Autor: ~P.M.
  • Kategoria: inne
Często haczy 1 bieg i trochę czasami 2, ale przy przełączaniu z 1 na 2 (przy redukcji z np.3 lub 4 - 2 bieg wchodzi b. dobrze, a do tego zdarzyło się kilka razy, że przy redukcji z 5 na 4 nastąpił zgrzyt w skrzyni biegów, jakby koła zębate przytarły o siebie (zmiana normalna nie za szybka). Jak zrobię redukcję powoli, z odstępem ok. 1,5 s, to jest O.K. Inne biegi wchodzą całkiem w porządku. W serwisie Alfy usłyszałem, że skrzynia z tych pierwszych roczników była felerna i niedopracowana, ale żadnej akcji naprawczej nie robią, mogą jedynie wymienić elementy 1 i 2 biegu na mój koszt (ok.3000zł) lub sam olej w skrzyni, ale nie dają żadnej gwarancji, że to coś pomoże. Proszę o poradę co z tym fantem można zrobić, a może ktoś ma podobny problem? Co ciekawe, jak kupowałem używany pojazd 5 letni z przebiegiem 80tys., skrzynia chodziła całkiem dobrze, ale po przejechaniu dosłownie ok. 1-2 tys., po miesiącu używania zaczęła wychodzić w/w usterka.

Komentarze

Z 1 i 2 biegiem się zgodzę całkowicie. Na zimnym ciężko to wchodzi i część osób twierdzi, że wymiana wysprzęglika coś da, inni, że nic.
Z 4 miałem kilka razy takie zrzyty. W moim przypadku zrozumiałem, że trzeba wykonywać niezależnie od tempa wrzucania ale ruch prosty, jakiekolwiek odchyły gałką mogą powodować taki zgrzyt.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo Giulietta Nuova II
Średni koszt przejechania 100 km
26,67 zł
5,3
l/100km
8,4
l/100km
10,0
l/100km
Zobacz dzienniki
Alfa Romeo Giulietta Nuova II