Szukaj

Pływające auto.

  • BMW Seria 7 E32 735 i 211KM 155kW 1986-1992
  • Autor: ~rafal77
  • Kategoria: układ kierowniczy
Auto choć dość ciężkie pływa po drodze przy najmniejszym podmuchu wiatru, przy większych prędkościach trzeba się nieźle napocić by auto utrzymać na swoim pasie, a o koleinach nie wspomnę.
Byłem z nim na diagnostyce i polecono mi wymianę tulei na przednich wahaczach, ustawiono geometrie itd. Oczywiście nic to nie dało, a przy tym skroili mnie na kasę dość mocno.
Kierownice trzymając sztywno czuć jak auto samo robi niewielkie \"skoki w bok\".
(mam przeczucie że może to być kolumna kierownicza)
Pomoże mi ktoś???

Komentarze

łączniki wahacza
Odpowiedz
Miałem ten sam problem to maglownica czeba ją oddać do regeneracji.
Odpowiedz
Gdzieś ty pojechał na prawdziwej i porządnej stacji diagnostycznej to ci powiedzą od reki co masz w zawiasie nie tak, gdzie są luzy a co może wpływać na takie zachowanie auta. Przy ustawianiu zbieżności przednich kół, jeśli masz wspomaganie to jest zalecane a wręcz wskazane żeby auto było odpalone bo na instrumentach ci pokaże że jest ok a wyjedziesz na drogę i będzie niestabilny

Co do stacji to dorwij ojca i spytaj gdzie za jego czasów był a stacja diagnostyczna i jedz do tej najstarszej bo tam mają doświadczenie
Odpowiedz
mam podobny problem na diagnostyce po wjechaniu na trzepaki nic nie wyszły zadne luzy, mimo to są odczuwalne podczas jazdy nie wiem już gdzie szukać. a ten wąs kolumny to gdzie znajdę?
Odpowiedz
wąs kolumny kierowniczej jest prawdopodobnie przyczyną takiego zachowania.można go dokręcić i problem powinien ustapić.
sprawdź różwnież zawieszenie i wyważenie kół.
Odpowiedz
ja bym bardziej zwrócił uwagę na tuleje tylnej belki. To co opisujesz bardzo pasuje objawami do w/w tulei oraz łącznik wachacza z tyłu.
Odpowiedz
BMW Seria 7 E32