Szukaj

Sporadycznie nierówna praca silnika i jego gardłowy wydźwięk

  • Opel Astra J Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW 2009-2012
  • Autor: ~PR
  • Kategoria: silnik
Niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy też ciepły podczas zmiany biegów lub też w czasie normalnej jazdy występuje sporadycznie jakiś 3 sek. wydźwięk jakby niezamykających zaworów silnika przy jednoczesnym nieznacznym zwiększeniem jego obrotów (takie gardłowe bulgotanie). Na konsoli nie świeci się żadna kontrolka. ASO sugerował że jest to normalne przepalanie się jakiegoś filtra cząsteczek stałych ale nie wiem czy to jest prawda - pojawiło to mi się od niedawna i występuje bardzo często Prośba o sugestie w czym może być problem

Komentarze

U m nie na gwarancji wymienili listwe paliwową bo objawy były takie jak piszesz i przeszło. A co wypalania dpf to śr. zużycie paliwa wskakuje wtyedy na postoju do 3 litrów i ta procedóra trwa ok 15min.
Polecam przeczytać instrukcje obsługi Astry załącznik eksploatacja/ DPF .
Odpowiedz
u mnie powiedzieli że to jest efekt zasysania powietrza przez przepustnicę... i że nie da się tego zniwelować, po prostu ten typ tak ma - dziwne. Co Wy na to?
Odpowiedz
Tak też zrobiłem, nie pomogło. Pojechałem więc jeszcze raz na ASO, gdzie stwierdzili tym razem że to jakaś usterka pompy paliwa której nie da się usunąć (jadąc, przy normalnej pracy silnika, co jakiś czas odpala się proces który wydaje dźwięk jakby traktor odpalał i gasił silnik). Pomocy!!!
Odpowiedz
wypala się dpf i trzeba wtedy deptać do deski parę razy tak zrób i przyciśnij do 4 tys obrotów i przejdzie:)
Odpowiedz
Opel Astra J Hatchback 5d