Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Honda Accord w pigułce

Honda Accord w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Honda Accord

Honda Accord
Lata produkcji 1978 - 2016
Segment: Klasa średnia

Jeden z najpopularniejszych modeli klasy średniej (segment D), wielki sukces Hondy nie tylko w Europie, ale i (przede wszystkim) w Stanach Zjednoczonych. Jego miarą jest nie tylko świetna sprzedaż (prawie 16 mln egzemplarzy), ale i szereg prestiżowych nagród. Produkcja Accorda ruszyła w 1976 roku (USA i Japonia). W Europie model debiutował rok później. Jego poprzednikiem była Honda 1300. Obecnie na rynku dostępna jest ósma generacja modelu.

Komentarz redakcji

Efektowny, komfortowy i bardzo dopracowany w najmniejszych szczegółach – taki jest Accord po liftingu. W porównaniu z poprzednim, nieco zbyt delikatnym stylistycznie modelem, auto zyskało na agresywności. Dziś to jedno z ładniejszych aut w swojej klasie.

~Powagosław

Z tym samochodem jest jak z Przemkiem Saletą. Wygląda groźnie, ale bić nie potrafi. Wbrew temu, co widać na zewnątrz, w Accordzie jest więcej komfortu niż sportu. Czyli z zewnątrz Mike Tyson, a wszędzie indziej Tomasz Kammel. Trochę szkoda. Bo Camele dobre są tylko przez „C” na początku i jedno „M” w środku.

~Luzacjusz

Dane techniczne Honda Accord

Moc silników 80–271 KM
Pojemność silników 1,6–3,5 l
Prędkość maksymalna 158–228 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,2–13,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Honda Accord
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 19378
Koszt ogólny 15,22 PLN
LPG22.55 PLN
ON26.72 PLN
PB67.79 PLN
Wydatki serwisowe 5,12 PLN Pozostałe wydatki 10,32 PLN

Publikacje o Honda Accord

Newsy o Honda Accord