Szukaj

Informacje o Daewoo Matiz 1.0 51KM 38kW 1997-2001

Lata produkcji: 1997 – 2001
Segment: Auta najmniejsze
Popularny również w Polsce model zaliczany do klasy samochodów małych (segment A). Produkowany od 1997 roku przez firmę Daewoo. Matiz jest następcą modelu Tico. Autorem projektu był Giorgetto Giugiaro, a po odrzuceniu go przez Fiata, został on zakupiony przez południowokoreańską markę. Od 1999 roku Matiz produkowany jest w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych. W latach 2001 i 2005 roku model był poddawany zmianom stylistycznym. W różnych krajach Daewoo Matiz jest dziś sprzedawany również jako Chevrolet Matiz, Chevrolet Spark i Pontiac Matiz.
czytaj więcej
Produkowany od 1997 do 2001 roku
Pojemność skokowa 1000 cm3
Typ silnika benzynowy
Moc silnika 51 KM (38 kW)
Ogólna ocena
3,9 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(67%)

Zalety

+ Wentylacja i ogrzewanie + Ergonomia + Silnik

Wady

- Układ jezdny - Wyciszenie - Skrzynia biegów

Usterki Daewoo Matiz

Liczba wpisów: 20
Sprzęgło - czasem nie wysprzęgla się podczas zmiany biegu.
  • Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004
  • układ napędowy
Początkowo miałam problem z linką sprzęgła. Po jej wymianie zaczęły się problemy z wysprzęglaniem podczas zmiany biegów. Początkowo mechanik podejrzewał pęknięcie ściany grodziowej, a skończyło się na wymianie zastrzału pedału (stwierdził, że pęknięta jest sprężyna, odpowiedzialna za odciąganie pedału). Mimo, to problem nadal nie ustąpił, bowiem czasem przy zmianie biegu pedał nie odbija. Boję się, że mechanik będzie chciał mnie naciągnąć na kolejną (być może zbędną) naprawę, która nie rozwiąże problemu. Będę wdzięczna za pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi :)
Problem rozwiązany
3 komentarze
cuda wianki -zapala się check w czasie jazdy
  • Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004
  • silnik
Check zapala się kiedy chce, przy zimnym i rozgrzanym silniku; podczas mrugnięcia silnik przerywa na ułamek sekundy. Dzieje się tak podczas jazdy (z gazem) jak i po wyrzuceniu na luz.Temperatura płynu chłod. jakby wzrosła ale nie przekracza połowy wskaźnika. jeździł tak ze dwa miesiące a dzisiaj na rozgrzanym silniku po krótkim postoju kręcił i nie zapalał, po odpoczynku ok.10 min. odpalił ale check zamrugał kilka razy a w środku zaśmierdziało spalinami. Pomocy, niedawno wymieniony silniczek krokowy bo latały mu obroty:( wymieniony aparat zapłonowy, bo kiedyś odmówił posłuszeństwa ale nigdy nie było dyskoteki chekowej... ???
Problem rozwiązany
3 komentarze
Hałas spod maski
  • Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004
  • inne
Witam. Od jakiegoś czasu spod maski mojego Matiza dobiega bardzo głośny hałas. Samochód hałasuje tylko w trakcie jazdy, od ok 20km/h a jego częstotliwość jest tym większa im większa jest prędkość. Dżwięk jest nieregularny i ustępuje po rozgrzaniu się silnika. Zauważyłem, że gdy jest ciepło na zewnątrz to hałas nie występuje. Dżwięk jest bardzo głośno słyszalny z zewnątrz auta,już z daleka słychać, że jadę:) Bardzo proszę o pomoc. Dołanczam linka z nagraniem. http://www.youtube.com/watch?v=AMvFXYz0XRo . .
Oczekuje na rozwiązanie
1 komentarz
Daewoo Matiz