Szukaj

DS – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:
Pozostałe modele

Informacje o DS

Francuski koncern motoryzacyjny, producent aut premium w grupie PSA. Powstał w 2009 roku, założony przez Citroëna – pełnił wówczas rolę submarki, wypuszczając na rynek bardziej luksusowe wersje jego samochodów. Od 2015 roku jest samodzielną marką. Pierwszy pojazd w całości zbudowany przez DS został zaprezentowany w 2017 roku i jest to SUV klasy średniej – DS 7 Crossback.

Opinie Kierowców o DS

Sprawdź co kierowcy
myślą o DS

Oceny Aut 165 ocen

4,2
~Artur Hibner
DS 4 II
Hatchback HYBRID 136 136KM 100kW
TEN SAMOCHÓD JEST JAK GDYBY LUKSUSOWY Samochód kupiłem 9 miesięcy temu. Nie ukrywam , że jednym z powodów był jego design wyróżniający się z tłumu aut podobnych do siebie. Na decyzji zakupowej zaważył również fakt kupna auta klasy premium i ciekawość co to oznacza w stosunku do innych aut segmentu kompakt. A miałem ich kilka z tego segmentu : Opel Astra V , Ford Focus Mk 4 , Mazda 3. Cena ostateczna wynosiła 129.000zł oraz otrzymałem trzeci rok dodatkowej gwarancji. Zważywszy na to co daje dzisiaj chiński producent np. BYD to wygląda to na żenujący żart w segmencie premium. Auto jest hybrydą homologowaną na 145 KM. Moim zdaniem jeżeli już samochód pochodzi z roku produkcji 2025 i jest pozycjonowany jako marka premium to jak mawiają Francuzi "noblesse oblige". A tutaj w chłodne dni część ciała na której siedzimy możemy ogrzać, ale rąk już nie. Czy w martwym polu zobaczymy sygnalizację , że pojazd chce nas wyprzedzić NIE. Ale za to mamy bardzo przydatne zmiany kolorów zegarów , piękne lampki ledowe oświetlające wnętrze i reagujące na dotyk i piękne światełka powitalne również przy lusterkach bocznych. Nie użyczymy również bardzo przydatnej kontrolki płynu do spryskiwaczy. Dowiemy się dopiero w najmniej odpowiednim momencie , kiedy się skończy. W środku jest cicho i miło do 120km/ godz. Powyżej tej prędkości daje się słyszeć szum powietrza który przy 150km/ godz. przeszkadza. To nie jest samochód dla rodziny 2 + 2. Idealny dla singla oraz pary. Z przodu bardzo wygodne i komfortowe fotele mimo , że bez certyfikatu AGR , za to z tyłu mało miejsca na nogi. Bagażnik typowy dla aut kompaktowych. To co wyróżnia ten samochód na tle innych , którymi jeździłem tej klasy to doskonałe zawieszenie. Nie miękkie , absolutnie nie twarde. Komfortowe , świetnie wybierające nierówności. Jeżdżę na oponach całorocznych i systemy zapobiegające poślizgom na mokrej i śliskiej nawierzchni są bez zarzutu. Światła mają system rozpoznawania pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka i przełączania z długich na krótkie i działa on poprawnie. Silnik jest chroniony plastikowymi osłonami i klapa silnika wygłuszona podbitką, co dzisiaj nie jest standardem. Silnik w miarę elastyczny , stworzony do dostojnej jazdy , chyba , że godzimy się na tryb sport. Wtedy jest bardziej dynamicznie ale kosztem większego apetytu na paliwo. Choć bardzo łakomy na paliwo nawet przy trybie sport, ten samochód nie jest. To co mi przeszkadza to słaba responsywność na dotyk ekranu wyświetlacza i niekiedy długi czas jego uruchamiania. Bywa , że i z 15 sekundowym opóżnieniem. Nie zawsze za pierwszym dotknięciem udaje się wywołać komendy na wyświetlaczu. i jeszcze kilka uwag praktycznych. Serwisów jest tylko kilka w Polsce. Ja mam do swojego najbliżej 150km. To nie jest wygodne. Jakakolwiek naprawa usterki , wymiana elementu to cały dzień , który trzeba poświęcić. Z punktu widzenia klienta lepszym byłoby włączenie DS do grupy Citroena. Serwisy byłyby znacznie bliżej. I sprawa przyziemna koszt pierwszego serwisu po 15.000 km. 1800 zł za wymianę oleju , filtra powietrza oraz przegląd techniczny samochodu. Dla mnie, czyli osoby fizycznej to drogo.
Dodane 19 dni temu
5,0
~mario
DS 4 II
Hatchback 1.2 PureTech 130KM 96kW
Mega wygodny samochód,dużo czasu spędzam,w DS-ku,fotele wygodne ,super ogrzewanie,klimatyzacja najlepsza ze wszystkich z jakimi miałem do czynienia a było ich sporo,,chłodzony schowek w podłokietniku ,,bardzo duży,,zwłaszcza w okresie letnim ,jest mega fajny..,systemy wspomagające kierowcę,działają idealnie co poprawia bardzo bezpieczeństwo..zużycie paliwa,w trasie jest zaskakujące,pod warunkiem że nie przekroczymy 120 km/h ale też nie wolniej niż 105km/h,bo dopiero powyzej 100km/h włącza się 8 bieg,,przy 110km/h mamy 1900obr.stąd zużycie około 4.2l.
Dodane 6 miesięcy temu
4,1
~PP
DS 7
Crossback E-Tense 1.6 Hybrid 300KM 221kW
Bardzo fajny, awangardowy projekt spowodował drobne zaniedbania w kwestii ergonomii. Jeździ się nim bardzo wygodnie, wręcz relaksująco. Wprawdzie nie ma hydropneumatyki (decyzja pana Tavaresa), ale zawieszenie adaptacyjne daje radę w większości przypadków. Są drobne braki tu i ówdzie, np. brak informacji o kończącym się płynie do szyb, kamera cofania o jakości gorszej niż w Fiatach, brak aktualizacji softu i map od ponad roku (stan na 12.2025). Mam nadzieję, że pan Filosa nie będzie kontynuował "dzieła" pana Tavaresa, bo premium to nie tylko skóry, design i cena, ale także bezkompromisowe rozwiązania techniczne i obsługa posprzedażowa. Tego Stellantis za kadencji portugalczyka zdaje się nie zrozumiał. Szkoda, bo samochód dość fajny, ale następnego Stellantisa prędko nie kupię. Poza tym drażni mnie podejście skutkujące wyciąganiem kasy od klienta: zróbmy złe zawieszenie adaptacyjne, niech klient przyjeżdża ciągle na ustawienie zbieżności. Albo: umieśćmy filtr oleju skrzyni biegów tak, aby trzeba było ją ściągać do wymiany oleju w skrzyni. Napiszmy w instrukcji, że oleju nie trzeba wymieniać, chociaż AISIN (producent skrzyni) pisze, że trzeba. Jak klient przyjedzie, to zapłaci. Taki drobny skok na kasę lub kreatywna księgowość, jak kto woli.
Dodane 6 miesięcy temu
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli DS przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena

Skonfiguruj idealną ofertę z super finansowaniem

Zobacz więcej filmów