Szukaj

Informacje o Ford Fiesta VIII ST 5d

Lata produkcji: 2018 – teraz
Segment: Auta małe
Debiutująca na rynku w 2017 roku Fiesta VIII generacji jest pod względem stylistycznym bezpośrednią kontynuacją swojej poprzedniczki. Zaprojektowana została w nawiązaniu do wcześniej stosowanej koncepcji „kinetic design”. Po raz pierwszy w historii modelu Fiesta oferowana jest w wersjach –luksusowej: Fiesta Vignale oraz crossover: Fiesta Active. Powstała na płycie podłogowej Ford Global B-Car Platform, dzieląc ja m.in. z Fordem Ka i Ecosport. Fiesta VIII generacji jest od poprzednika jest o 71 mm dłuższa, 12 mm szersza, a jej rozstaw osi zwiększył się o 4 mm, co sprawia, że jej sylwetka jest bardziej dynamiczna. Rozstawy kół również zostały poszerzone – przednich o 30 mm, tylnich o 10 mm, co ma zapewnić większą stabilność na zakrętach. Zapowiedziano cztery wersje modelu – Titanium, luksusową Vignale, sportową ST-Line oraz dla lubiących bezdroża Active. Duże zmiany dotknęły deskę rozdzielczą, którą wyposażono w tablet systemu Sync 3 z ośmiocalowym ekranem. Pozwoliło to zrezygnować z wielu przycisków obsługi systemu. W wersji topowej Fiesta oferowana będzie z systemem audio B&O Play.
czytaj więcej
Powagosław

Król klasy supermini zmienił się nieznacznie, choć Ford twierdzi, że zmiany najważniejsze to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Natomiast jeśli chodzi o to, co widać, design Fiesty w środku i na zewnątrz pozwala przypuszczać, że jej panowanie na rynku nie jest zagrożone.

~Powagosław
Luzacjusz

James Bond się kiedyś pomyli i wsiądzie do Fiesty, mówię wam (ten grill...). Rozumiem, że Ford nie chciał popsuć swojego snu o Aston Mini-Martinie, sympatycznego całkiem, ale… Jeśli to jest faktycznie nowa generacja, to po letniej wymianie opon będzie można powiedzieć, że mamy Fiestę po faceliftingu.

~Luzacjusz

Ford Fiesta VIII ST 5d – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Nowy Ford Fiesta

Cena od: 89 850 PLN

Dane techniczne Ford Fiesta VIII ST 5d

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11 m
Promień skrętu 5,5 m
Długość 4068 mm
Szerokość 1735 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1941 mm
Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1783 mm
Wysokość 1469 mm
Rozstaw osi 2493 mm
Prześwit 125 mm
Odległość oparcia przedniego od komory silnika 1125 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 992 mm
Odległość pomiędzy siedzeniami przednimi i tylnymi 835 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 955 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1347 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1301 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1093 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 311 l
Dopuszczalne obciążenie dachu 75 kg
Ford Fiesta VIII ST 5d