Szukaj

Informacje o Ford Ka II Hatchback 3d

Lata produkcji: 2002 – 2008
Segment: Auta najmniejsze

Miejski samochód należący do segmentu A produkowany w latach 1996-2016 (m.in. w tyskiej fabryce Fiata). Pierwsza generacja Ka, zaprojektowana przez Claude’a Lobo zgodnie z koncepcją „New Edge”, okazała się wielkim sukcesem marki. Na wielu rynkach model z miejsca stał się najpopularniejszym autem na rynku. Ford zachęcony sukcesem, wprowadził również sportową wersję SportKa oraz kabriolet StreetKa. Powstały trzy generacje modelu, ostatnią zaprezentowano w 2008 roku. Od 2015 roku Ford zaczął wycofywać Ka ze sprzedaży, wprowadzając w jego miejsce model Ka Plus (zaczynając od Ameryki Południowej), który przeniesiono do segmentu B.

Powagosław

Debiut Ka był przełomem. Twórcy tego małego samochodziku pokazali światu, że projektowanie aut może odbywać się z dużą dozą szaleństwa. Nowemu Ka trochę brakuje tego nieposkromionego polotu, ale jest wystarczająco ładny, by podbić rynek tak, jak jego poprzednik.

~Powagosław
Luzacjusz

Wiecie dlaczego zespół Feel nagrywa kawałki, które gdzieś już kiedyś słyszeliście? Bo wszystkie piosenki już napisano. I tak jak dla chłopaków od „Jest już ciemno” stanowi to dobrą wymówkę, tak projektanci Forda mogą mówić, że w motoryzacji też wszystko już było. Bo nowe Ka nikogo nie zaskoczy. Jest fajne, ale gdzieś już je widzieliśmy.

~Luzacjusz

Ford Ka II Hatchback 3d – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Ford Ka II Hatchback 3d

Liczba drzwi 3
Liczba miejsc 4
Długość 3620 mm
Szerokość 1658 mm
Wysokość 1506 mm
Rozstaw osi 2300 mm
Rozstaw kół - przód 1414 mm
Rozstaw kół - tył 1408 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 724 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 186 l
Ford Ka II Hatchback 3d