Szukaj

Informacje o Ford Transit III 2.5 D 80KM 59kW 1991-1994

Lata produkcji: 1991 – 1994
Segment: Dostawcze
Ford Transit to produkowany od roku 1953 duży samochód dostawczy, będący w historii motoryzacji jednym z najpopularniejszych samochodów w swojej klasie i zarazem najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Europie. W niektórych krajach samochody zbliżone rozmiarami do tego modelu Forda określa się wręcz mianem „Transit”, co nie może dziwić, gdy weźmie się pod uwagę, że od momentu debiutu zakupiło go prawie 6 milionów nabywców. Ford Transit jest wysoce utytułowanym modelem, mi.n. dwukrotnie (w roku 2001 oraz 2007) zdobył nagrodę Van of the Year. Ten najdłużej produkowany samochód Forda jest obecnie oferowany w swojej siódmej odsłonie.
czytaj więcej
Produkowany od 1991 do 1994 roku
Typ silnika diesel
Moc silnika 80 KM (59 kW)
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(80%)

Zalety

+ Widoczność + Bezawaryjność (poważne usterki) + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Wady

- Ergonomia - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Wyciszenie

Wybrane oceny

3,9
~stitch40@poczta.onet.pl
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Ford Transit III
Duży, pojemny samochód dla rodziny i drobnego biznesu. Swój ekspoloatuje jako samochód rodzinny, do wyjazdów turystyczno-rekreacyjnych, czasami w celach zarobkowych. Prawie nie eksploatowany w mieście ( na miasto mam drugi, mniejszy samochód). Około połowy przebiegu poza granicami kraju. Mało awaryjny, oszczędny, pojemny. Sprawdza się w każdych warunkach. Ponieważ po około 6 latach eksploatacji miałem problemy z rozruchem w zimie,(mieszkam na Podhalu) zainstalowałem grzałkę 220V w układzie chłodzenia i problemy się skończyły. Dodatkowa nagrzewnica rozwiązała problem ogrzewania wnętrza. Orginalne ogrzewanie jest skuteczne tylko dla przednich siedzeń.
2,9
~mihalekkk199
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Ford Transit III
Nie wiem czy wszystkie są takie, czy po prostu ja kupiłem takiego szkuta. Nie polecam. Niby nie było wielkich usterek, ale jednak wciąż cos się psuło. Skrzynia biegów sypała się, pomimo licznych napraw. Ogrzewanie działało kiedy chciało. Zawieszenie to była totalna porażka... Dużo by pisać... starczy powiedzieć, że bardzo dużo czasu spędziłem jeżdżąc po mechanikach.
4,1
~savacom@poczta.onet.pl
Furgon 2.5 D 80KM 59kW
Ford Transit III
opisany samochód posiadam od 3 lat,1992 rok 2.5 d. ok. 0,5 mil. kilometrów.Jeśli chodzi o niezawodność to 5 z plusem,jednak uprzedzam że nie jest to samochód dla osób lubiących ciszę i delikatność.To po prostu samochód do twardej nie wdzięcznej roboty,na pewno nigdy was nie zawiedzie-jedyny minus to BLACHA-LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ W DOBRE ZABEZPIECZENIE.Przy okazji nie są tak drogie jak Mercedesy lub VW.
Ford Transit III