Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Jeep Patriot w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Jeep Patriot

Lata produkcji: 2007 - 2016
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Kompaktowy crossover SUV (segment I) produkowany w latach 2007-2016. W ofercie Jeepa zajął miejsce między kompaktowym SUV-em Cherokee oraz usportowionym crossoverem Compassem. Obok nich Patriot oferował najmniejsze właściwości terenowe. Zbudowano go na płycie podłogowej DaimlerChrysler/Mitsubishi GS, którą dzielił m.in. z Compassem oraz Dodgem Caliber. W 2011 roku model poddano face-liftingowi. W Rosji oferowano go jako Jeep Liberty, gdyż marka UAZ wcześniej zarezerwowała sobie nazwę Patriot. Następcą modelu jest druga generacja Jeepa Compass. Patriot został wyprodukowany w liczbie ponad 800 tys. egzemplarzy.

Czyli Jeep na miarę możliwości mniej zasobnego portfela. Złośliwi powiedzą, że to właściwie nie Jeep, a jedynie jego plastikowa namiastka. Poza tym, to chyba odbicie lustrzane modelu Compass. Ale przecież Patriot daje swojemu właścicielowi coś bezcennego – oryginalny styl kultowej marki.

~Powagosław

Jak patrzę na ten samochód, od razu wyobrażam sobie reklamę Marlboro i tego kowboja, co mu już cztery razy płuca wymieniali. Dlaczego Amerykanie kupują ten wóz? Bo tak, jak ten kowboj są patriotami. Na szczęście, ja nie jestem Amerykaninem.

~Luzacjusz

Jeep Patriot – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Dane techniczne Jeep Patriot

Moc silników 140–170 KM
Pojemność silników 2,0–2,4 l
Prędkość maksymalna 125–189 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,7–11,0 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Jeep Patriot
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 6
Koszt ogólny 105,25 PLN
ON70 PLN
Wydatki serwisowe 3 645,61 PLN Pozostałe wydatki 35,09 PLN

Publikacje o Jeep Patriot

Newsy o Jeep Patriot

AUTOCENTRUM.PL S.A.