Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Nissan Navara III

Lata produkcji: 2005 - 2014
Segment: Pickup

Średniej wielkości pickup produkowany od 1986 roku. Następca Datsuna Trucka. Pierwsza generacja Navary, zwana też Hardbody (w USA), była sprzedawana tylko na części europejskich rynków. Jej rozwiązania techniczne wykorzystano w Nissanie Pathfinderze, z którym do dziś model jest spokrewniony. Od 2014 roku dostępna jest czwarta generacja Navary (w Europie od 2015 roku). W USA  model oferowany jest jako Frontier. Nazwa samochodu pochodzi od Nawarry, krainy w Hiszpanii. Dostępny w wersji pięcioosobowej lub użytkowej, dwuosobowej.

Powagosław

Jeden z tych modeli, których stworzenie mogło okazać się totalną klapą lub wielkim sukcesem. W tym przypadku udało się to drugie, bo Navara pojawił się na rynku w odpowiednim czasie. Półciężarówka dla pana w garniturze? Widać, ludzie mają różne fantazje.

~Powagosław
Luzacjusz

Choć wygląda tak samo jak Pathfinder, wygląda lepiej. Może to zasługa tej ciężarowej surowości, dzięki której Navara nie jest kolejnym SUV-em dla pozerów. Fakt, jest pickupem dla pozerów, ale to przynajmniej jakaś odmiana.

~Luzacjusz

Nissan Navara III – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Oceny Nissan Navara III

Ogólna ocena
3,97
Średnia dla segmentu 4,07
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(68%) NIE(32%)
ZALETY + Silnik + Wentylacja i ogrzewanie + Ergonomia
WADY - Stosunek jakość/cena - Koszty utrzymania - Karoseria

Autodiagnoza Nissan Navara III

Liczba wpisów: 6
Słabe hamulce, a praktycznie ich brak (0,4).
dodał: ~Marta, ponad rok temu
Na przeglądzie wykryto bak hamulców - tył prawa strona. Co może być do wymiany i jakie części mogę zakupić? Mechanicy nie chcą podjąć się usterki.
skrzypinie pokrywy silnika
dodał: ryszolo, 7 lat temu
Od nowości pokrywa silnika wydaje skrzypienia na nierównościach. Serwis Nissana zna tę usterkę jako typową. Posmarowanie elementów, które wydają się być odpowiedzialne ze dźwięki niewiele dają.Podczas deszczu skrzypienia nie ma. Kiedy otworzy się pokrywę skrzypienia nie ma
stuki na kierownicy z przedniego zawieszenia
dodał: kurpin, 5 lat temu
Na drobnych wybojach, lub przy przejeździe przez torowisko pod pewnym kątem na kierownicy można wyczuć delikatne stukanie. Sytuacja ma miejsce tylko gdy zawieszenie pracuje naprzemiennie, przy bujaniu lewa-prawa. W serwisie Nissana powiedzieli, że "ten typ tak ma" - rozbawił mnie komentarz o jakimś enigmatycznym "automatycznym wbieraniu luzów" - gdy zapytałem co to za nowy wynalazek, pan serwisant jakoś nie potrafił podać więcej szczegółów:) Z góry uprzejmie dziękuję za sugestie co należałoby sprawdzić - podjadę do jakiegoś niezależnego serwisu.
spadek mocy
dodał: artur, 7 lat temu
spadek mocy
podlaczenie kom diagnoza czujnuk przeplywu powietrza , zamiana na dobry jest poprawa ale i dalszy spadek mocy podlaczony kom nic nie pokazuje
problem pozostaje

Dane techniczne Nissan Navara III

Moc silników 140–265 KM
Pojemność silników 2,5–4,0 l
Prędkość maksymalna 168–195 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,3–11,8 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Nissan Navara III
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 117
Koszt ogólny 68,24 PLN
ON32.9 PLN
Wydatki serwisowe 2,76 PLN Pozostałe wydatki 4,09 PLN

Publikacje o Nissan Navara

Newsy o Nissan Navara

Nissan Navara III