Lista ocen Alfa Romeo 145 (183) - Całokształt

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piacho piesiu1@op.pl
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Podsumowując- auto ma dusze ma to cos w sobie czego nei maja inne auto. Frajda jaką daje jazda tym autem wzbudzi milosc do alf nie jedenego niedowiarka na temat wloskich aut:) Gdyby tak porównac Golfa3 a Alfe 145 bezapelacyjnie Alfa 145 jest zwyciezcą tego porównania pod kazdym wzgledem:)a najwazniejsze jest to ze to auto jest wyjątkowe a nie oklepane jak blacha golfa3:)
~AR145
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Doskonaly pojazd dla osob lubiacych auta o sportowym zacieciu. Osobom ceniacym komfort (cichy silnik, miekkie zawieszenie) AR odradzam. TS to doskonaly wysokoobrotowy silnik, fakt, ze naprawde budzi sie dopiero w okolicach 5k. Problem jest wariator - dziwne jest to, ze we Wloszech czy w Niemczech jakos tego problemu nie maja... W moim przypadku pierwsza wymiana przy przebiegu 75k km (ok 700 zl).
~Jan Kowalski
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Lubię samochody i nie dostrzegam w niej wad. Trzeba chcieć ją mieć i tyle. Nie nadaje się dla osób które nie mają pojęcia o mechanice i tej marce. Jak chcesz auto do codziennego tłuczenia, to nie to. Ona ma duszę i rozmawia z właścicielem. Można ją czasem ostro przelecieć, bo tak też lubi. Myślę o niej częściej niż o dziewczynie.
~Jarek
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Generalnie omijac najszerszym lukiem jak sie da...po zamiania mikrusa na alfe na poczatku bylem w siodmym niebie przyspieszenie wypozasenie itp po okolo roku sie zaczelo czujniki halla, elektryka, zawieszenie jakies tam pierdy..z perspektywy czasu mikrus byl zajeb...autem, teraz mam maryske 2,4jtd niby tez wloch lecz pod wzgledem awaryjnosci komfortu spalania - bije na glowe alfe
~tygrysek
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Proszę się nie zwodzić ceną zakupu , naprawdę można kupić ładny egzemplarz za dobre pieniądze tutaj istotną rolę odgrywają koszty utrzymania.Kupując auto (1.6 t.s. 120 KM )kupuje się między innymi dla mocy(120 KM)a żeby ją mieć mnie to kosztuje ok 6 tys zł rocznie (koszty napraw,części,diagnostyka).Oceniałem samochód 145 1.6 TS przebieg 143 tys km z klimą rok 1999
~Paweł
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Egzemplasz ktury posiadam jest poprostu piękny. Następny samochud to już wiem że będzie Alfa, chyba 147. Poprostu jest to niduże auto, ale w gronie znajomych czy nieznajomych jak mowa jest kto czym jeździ to jak mówią że ten golfem inny Oplem to nie robi to żadnego wrażenia na sluchaczach. Natomiast jak powiem że alfą to - milkną rozmowy, TO wlaśnie zaspokaja moją próżność.
~CADman
Hatchback 1.4 i.e. 16V T.S. 103KM 76kW
Alfa nie jest pojazdem dla każdego. Nie jest li tylko narzędziem do przemieszczania się. Ma to coś, co sprawia, że jazda Alfą jest o niebo przyjemniejsza niż jakimkolwiek innym pojazdem. Bo Alfa ma duszę! Alfiści to wiedzą, rozumieją i czują. Chcesz wiedzieć czym jest ów duch Alfy, Cuore Sportivo - poczytaj o tym na stronie Internetowego Klubu Alfa Romeo: www.cuoresportivo.pl
~jankes65@wp.pl
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
Jeżdze poraz pierwszy alfą i jestem bardzo zadowolony choć tu mam jeden dylemat poniewż nawaliły mi wycieraczki przód i tył Tzw, spaliły mi sie siliczki i jesli ktoś by mi mógł pomuc w dostaniu tych siliczków to bardzo bede wdzieczny miogą być nawet używane . Bo bedą w ATS uważam ze za dwa siliczki do wycieraczek wziąsc ok 1000 tys złotych to troszke przesada.
~Joker
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Marka padła ofiarą konkurencji - VW - a szkoda bo auta są naprawdę dobre, ekonomiczne a przy tym bardzo ładne. Szkoda że na forach nie wypowiadają się Ci co mieli Alfę tylko Ci co mają inne auta i czytają głupoty dzieci. Ja miałem Audi i VW i dziekuję za ich taczki -nigdy więcej! Ale kołowrotek Pana K. trwa i póki co na wsiach odnosi sukcesy!

Usterki Alfa Romeo 145

Alfa Romeo 145 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~cqs1986@o2.pl
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Alfa jest super samochodem, dostajemy dużo miejsca, dobre wyposażenie o całkiem niezły silnik. Spalanie nie jest straszne, wystarczy nie kręcić go na czerwone pole a będzie palić średnio 7l/100km. Ogólnie nie wiem czemu tyle narzekania, może trzeba częściej zmieniać pasek, ale jeśli będziemy dbać o samochód tak jak należy wszystko będzie w porządku.