Lista ocen Alfa Romeo 146 (131) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janush
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Ludzie pamiętajcie, że ten samochód jako nowy kosztował ok. 52 000 pln. Nie ma co tu oczekiwać, że się spuszczano nad każdym detalem. Wystarczy trochę podstawowych umiejętności, chwila wolnego popołudnia i problem znika. Z pierdół: skakały wycieraczki (rozebranie, wyczyszczenie okrągłego styku ze smaru, doszczelnienie pociętym o-ringiem, 40 min roboty, 0 pln), zepsuł się microswitch od światełka w bagażniku (używany zamek ze switchem 30 pln,...
~GASIOR@OGGY.PL
Hatchback 1.6 i.e. 103KM 76kW
AUTO WBREW OPINIOM ZASLEPIEńCOW NIEMIECKICH AUT JEST NIEZAWODNE TAK JAK I TE NIEMIECKIE A JAK COS PADAłO TO SIE OKAZYWAłO ZE TO BYłA NIEMIECKA CZEść ;) TO MóWI SAMO ZA SIEBIE. AHA PANOWIE TYLNE ZAWIESZENIE PATRZąC NA NIE MOżNA SIE DOPATRZEć ZE Są DO WYMIANY łOZYSKA NA WACHACZACH, BO MAMY POCHYLONE KOłA JAK PRZEłADOWANY KAMAZ ALE TO NIE PRAWDA TAK MA BYć DZIEKI TEMU SZWABSKIE AUTA NA ZAKRETACH JADą PROSTO A MY DALEJ ZAPIEPSZAMY;)
~Obi-Wan
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
jak narazie to tylko jedna rzecz mi nie działa nie dochodzi prąd do światełka w bagażniku nawet po włączeniu na stałę nie chce mnie się szukać prądów po samochodzie. Podczas tej ostrej zimy ponad 20 na minusie to sporo i czasem jedna lub dwie żaróweczki nie podświetlały tarczy ale jak się rozgrzało to zadziałało teraz cały czas wszystko ładnie działa nic się nie dzieje
~Sławek Tczew
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Na dystansie 39.000km wymieniałem. manetkę od kierunkowskazów 50zł używane, przekaźnik ogrzewania tylnej szyby 90zł nowy, połamały sie zatrzaski od składania tylnego kanapy- nie kupiłem nowych, końcówki na wahaczach przednich, 60zł x 2 plus wymiana, kolcki hamulcowe - ceny nie pamietam, tarcze 240 komplet. Wąż od wspomagania - 60zł, pasek poprzeczny z rolką chyba 130zł.
~Kacper
Hatchback 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
co do drobiazgów, to też można by się przyczepić. Wypada podpora maski, stukają plastiki przy jeździa po nierównościach, słaba jakość cięgła łączącego zatrzask tylnej kanapy (urwało się przy normalnym użytkowaniu), brak odporności zamków na mrozy (kłopoty z zamknięciem i otwarciem drzwi), blisko pedały, co przy większej stopie nieco utrudnia ich obsługę, i wiele innych....
~ziza
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Częste usterki. Co chwilę okazuje się, że coś nie działa. A to przełącznik szyby, wskaźnik paliwa, podświetlenie deski, przełączanie nawiewów, przepalona żarówka (wadliwa konstrukcja przednich lamp - urywają się zaczepy w wyniku czego drgają odbłyśniki i żarówki padają). Przednia szyba podatna na zarysowania od wycieraczki (!).
~brak
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
kupiłem auto po długim postoju (rdza sie wdziera) więc z tym kłopot poza tym, pierdoły sie psują ale nigdy mnie nie unieruchomiła. jakieś szyby sie nie podnoszą nagle, guzik od bagażnika nie działa, żarówki w konsoli sie przepaliły (taki przebieg to chyba mają prawo:) w silniku z mojej winy głowica pękła a tak to nic sie nie działo
~Shyrl
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
Alfy mają opinię aut psujących się. Jesli jednak dbamy o samochód będzie długo służył. Mają po prostu to do siebie że nie wybaczają błędów eksploatacyjnych. Lepiej zreperować coś szybko niż potem wymieniać dużo więcej. Niestety części dość drogie. (pasują niektóre od Fiata - taniej).
~Piotr
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
To nie prawda że Alfy się psują , jedynie częsci się szybciej zużywają , miałem spory przebieg , zrobiłem około 10 tys i nic mnie nigdy nie zawiodło , elektryka nie padła ani nic z tych rzeczy . W ciągu 1 roku wymieniłem opony , pasek i olej , świece ( 8 sztuk za 175 zł komplet ) i nic wiecej !

Usterki Alfa Romeo 146

Alfa Romeo 146 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~RADEK
Hatchback 1.4 i 16V T.Spark 103KM 76kW
PRZEJECHAŁEM NIĄ 102 TYS KM I JESTEM NAPRAWDĘ ZADOWOLONY. Z WIĘKSZYCH USTEREK PADŁO MI SPRZĘGŁO PO 70 TYS. Z CIEKAWOSTEK DODAM ŻE WSZYSTKIE ŻARÓWKI OPRÓCZ TYCH W LAMPACH PRZEDNICH SĄ ORYGINALNE OD 1998 ROKU. A ILE SIĘ WIDUJE NOWYCH "WSPANIAŁYCH" GOLFÓW I PASSATÓW Z NIESPRAWNYM OŚWIETLENIEM.