Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Larkin
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
No cóż auto nie jest tanie w utrzymaniu. Serwisowanie dosc drogie plus spalanie nie najniższe. To drugie mozna znacznie poprawic zakładając lpg. Jak juz wspomnialem silnik bardzo dobrze pracuje na gazie, praktycznie nie czuc roznicy na jakim paliwie jedziemy a koszty znacznie niższe także polecam. Jeśli chodzi o naprawy to ceny czesc raczej wyskoie ale i tak znacznie nizsze niz do aut japonskich, plus bogata oferta zamienników i mozliwosc...
~jaca
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Tutaj zaczynają się małe kłopoty. Samochód do ekonomicznych nie należy. Zużycie paliwa minimalnie około 7,5l/100km, o dziwo gazu mniej więcej tyle samo. Przy szybszej jeździe 10,5l na setkę śmiało bierze. Ceny napraw powalają. Części potrafią być 6-7 razy droższe niż do VW, Opla czy Forda. Brak zamienników albo bardzo firmowe (np zamiast MagnettiMarelli jest bosch). Mechanicy nie chcą naprawiać bo naprawy skomplikowane. Z autopsji wiem, że...
~DaBo2007
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Miara spalania u mnie jest prosta, tankuję pod korek, przejeżdżam 100 km tylko po mieście i ponownie pod korek. Wynik jest prosty. Tak samo mierzyłem spalanie poza miastem... Przy prędkości 120 - 130 km/h 6.7 - 7.0 l/100 km. Przy prędkości 160 - 170 km/h 8,5 - 9 l/100 km. Po mieście, gdy jeździłem bardziej agresywnie to dużo paliwa wciąga nawet 12 l/100 km, ale przy spokojnej, jak na warunki miejskie jeździe 9-9.5 l/100 km.
~Fakkir
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
I tutaj BARDZO wiele zależy od kierowcy, jego stylu jazdy i wyczucia samochodu... Dla przykładu - ja jeżdżąc Alfą po mieście paliłem ok. 10 litrów na setkę, natomiast kiedy za kierownicą zasiadł mój tata lubiący baaardzo spokojną jazdę i zmieniał biegi już przy 2500 obr/min. palił jedynie 8,5 litra w mieście. Na trasie samochód pali poniżej 10. Około 9 litrów na setkę (ze mną za kierownicą, a ja lubię docisnąć :P)...
~Mirek N.
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Zależy kto i co przez to rozumie. Cena części jak do Fiata, jedynie zawieszenie wielo-wahaczowe jest dość drogie i tu polecam kupić chyba raz a dobrze z ASO zestaw. Niestety. Pali jak SMOK 10l w mieście! Ja mam na LPG i śmiało powiem nie bać się z gazem radzi sobie wyśmienicie. Wiem co mówię. Dobra sekwencja, właściwy nadzór i 0 problemów.
~pk
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Jeśli wie się gdzie serwisować. W aso drożyzna. Zaminniki droższe niż do popularnych marek. Ja mam założone w ASO lpg ale nie znaczy to, że takie rozwiązanie komukolwiek polecam, szczególnie jeśli ktoś chce zamontować gaz u pana kazia, który instalacje zaklada do polonezów i astr 1. generacji.
~paweł
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Pali dużo. Gazu nie polecam. Sekwencja założona była w aso i jest bardzo dobrze wyregulowana ale da się wyczuć że auto straciło "kopa". Ceny w aso wysokie. Jak ktos szuka używanego autka do 20 tysiaków i zarabia niedużo to prawdopodnie nie stać go na alfę.
~wisnia19881
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Średnio pali mi koło 9 litrów benzyny ale jeżdżę po Warszawie często w godzinach szczytu, więc nie sądzę żeby to było dużo, sytuacja zmienia się dramatycznie ja się jeździ tyle ile fabryka dala, wtedy alfa naprawdę dużo pali.
~jgmarcuss
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Przy bardzo oszczędnej jezdzie zadowala się około 7,5 litra LPG. Na benzynie nie było lepiej. W przypadku jazdy dynamicznej lub z dużą prędkością spalanie wynosi około 10,5 litra LPG, a na zwykłej PB było jeszcze większe.
~jRambo
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Miasto 10-11l. trasa 7-8. Zdecydowanie za duzo jak na taki silnik i takie osiągi Ceny napraw nie są wysokie, ale ich ilość sprawia że zbiera się niezła sumka... co chwilę coś piszczy w którymś kole..
Alfa Romeo 147 Hatchback