Lista ocen Alfa Romeo 155 (74) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gzeho
Sedan 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
Jedyne słowo które przychodzi mi teraz na mysl porazka jesli chodzi o samą predkosc przełozenia to całkim dobrze jesli chodzi o kulture pracy zle zbyt długie skoki dziwne luzy nie precyzyjne,niepewne zachaczanie sie poszczegulnych biegów po takim przebiegu jedynie przetop.Kupuja alfe zrób tak moja osobista rada jedz powoli na 1 biegu powiedzmy 3tys obrotów potem pósc gaz i dodaj jeszce raz i słuchaj .....jakies luzy tak to włoch to to czego...
~Goły Radom
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
trzeba dokładnie wciskać sprzęgło ale jest ok.... twarde coś mam to sprzęgło niby hydrauliczne a tak ciężko chodzi... takie było jak kupowałem i nic się z nim nie dzieje po 22tyś. powinno już się coś popsuć a tu nic. taki twardy docisk...???? nie wiem...
~alfa_zagato@wp.pl
Sedan 1.8 T.Spark 140KM 103kW
skrzynia odstaje swoją jakością i precyzją od wspaniałego silnika, wstyczny sie haczy, jedynka czasami nie wskakuje, precyzja jest słabą stroną tej skrzyni, ale u mnie jest bardzo ostro traktowana i cały czas żyje
~mechajojo@o2.pl
Sedan 2.0 T.S. (167.A2A) 143KM 105kW
fatalna nie wiem co powiedziec nie precyzyjna,zacina,padaja synchronizatory,fatalnie chodzi,caly mechanizm wybieraki i lewarek wszystko to fatalnie dziala.przynajmniej ja tak uwazam poruwnujac np do toyoty czy hondy.
~Wowo13@wp.pl
Sedan 1.8 T.Spark 127KM 93kW
Jest dobrze, mimo olbrzymiego przebiegu... Jednak na mrozach pojawić się może problem z wrzuceniem 2, to samo ze wstecznym (niestety nie tylko na mrozie - to raczej kwestia luźnych cięgien)
~fabian
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Bardzo sprawnie. 1 - 60km/h 2 - 105km/h 3 - paczka pięćdziesiąt ..niespostrzeżenie może sie okazać, że po chwili masz 160km/h i jeszcze sporo zapasu mocy ;) ..to jest jazda!!
~moth
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Biegi wchodza dobrze, szybko i bez zgrzytow, poprostu zapominam ze wczesniejsze alfy mialy problemy ze skrzynia (mam stare GTV i jezdzilem 33, 75 i wiem co to za bol)
~Skrzypek - chlor@interia.pl
Sedan 2.0 T.S. 16V 150KM 110kW
Przelozenia wchodza precyzyjnie. Sa dobrze dobrane. Czasmi przy mocno obciazonym aucie wystepowaly problemy z zapieciem wstecznego biegu, ktory wchodzil z wyraznym oporem.
~Dawid
Sedan 1.8 T.Spark 127KM 93kW
Skrzyni używało mi się bardzo źle - coś w niej gruchotało, trzeba było czasami trochę "szukać" biegów, raz zdarzyło mi się, że wybierak się ułamał.
~skrzymowski@op.pl
Sedan 2.5 TD 125KM 92kW
Typowo sportowe zestrojenie - pierwsze cztery biegi zapewniają brak utraty mocy, a piątka ustawiona wysoko zapenia oszczędność w długiej trasie.