Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Ja się w tym aucie rozsmakowałem i mamy z żoną chrapke na model 159. Długo się zastanawialiśmy jak mielismy kupić nowy samochód. Czytaliśmy różne opiniie. Zdecydowaliśmy się i kupiliśmy w salonie 156. Auto jest super. Na prawdę się nie psuje. Nie wiem dlaczego co niektórzy tak źle wypowiadają się o tym modelu. Może używają podróbki zammiast royginałow, servisują się "wujka zdzisia" i mają sprowadzone auto "bezwypadkowe" od któregoś"n" własciciela. Ja moge to auo tylko polecić, ale wszystko wymaga serca. Każde auto jak o nie sie dba odwdzięczy się tym samym. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Dla mnie doskonały jednak wystawiam dobrze włąśnie za ceny części.
Jest super. Fajnie wkręca się na obroty. i nie potrzebuje turbiny. Niezły moment obrotowy. Inni niech się uczą.
Precyzyjna. Krótkie porzełożenia.
Jest po prostu super. Tym autem sie jeździ jak tramwajem po torach. To auto klei się drogi. Ja wymieniłem zawieszenie z przodu. Za górne i dolne wahacze, cięgna stabilizatora, plus robocizna w serwisie 3.500. Sam wahacz góra to ok.300 zł a dół to ok. 600, cięgno to ok. 200 zł.
Z przodu, boki i lusterka to widać super, jednak średnio widać przez tylną szybę.
Wszystko na swoim miejscu, tk jak powinno być w limuzynie ze sportową duszą.
Bardzo dobre rozmieszczenie nawiewów. Świetnie wyprofilowane i ukierunkowane. Naprawdę nieźle grzeje.
Z przodu siedzi sie bardzo dobrze, natomiast z tyłu ciut mało jest iejsca na stopy. Ja mam 188 cm wzrostu i nie jeżdżę głową po dachu jak siedzę z tyłu gdy żona prowadzi.
Dla mnie jest po prostu komfortowo. Jekko słychać silnik. Nie wyobrażam sobie nie słyszeć mruczenia silnika. W tym aucie to po prostu muzyka dla uszu.
Majac na uwadze moc i ciężar auta stwierdzam, że jest to idealny motor do tego samochodu jeśli chodzi o benzynę. W niemczech przy 212 chwilowe spalanie 15,8 czy to dużo. moim zdaniem nie. W trasie do 140 to 5.8, w miescie średnio 7,8. No cóż w zimie gdy za oknem było widać -21, chodziła cichutko klimatyzacja a ja przejeżdżałem 6 km dzienie gdzie silnik nie zdążył się nawet rozgrzać wyszło mi 12,9. Na szczęścię garaż ogrzewany. Wadę ten samochód ma. Są to ceny części zamiennych - mam na myśli oryginały a ztym wiąże się drogi serwis. Same świece do samochodu to wydatek 1.000 zł. na szczęście wymienia się je co 100.000.Przeglad przy 100.000 kosztuje ok.2.300 zł. Krótko Auto jest super ale nie jest to auto dla "biednych" ze względu na ceny częsci. Mój znajomy tez ma takie auto od nowości ale używa zamienników i ciągle ma z nim problemy.Ja jestem bardzo zadowolony i polecam to auto - wraunek jeden oryginalne części i na czas w servisie jak książka pisze. Nie ma nic za darmo luksus kosztuje.
Uważam, że ten model zbyt szybko traci na wartości.
Przepaliła mi się raz żaróweczka 2,70 podświetlajaca zegar w panelu centralny. Robocizna ok. 200 zł. Myślałem, że mnie szlag trafi. Doradzili w servisie i wymieniłe 3 zaróweczki. Cena żarówek smieszna, robocizny juz nie. Wmiana trwała prawie 3,5 godziny.
Nie miałem w tym samochodzie żadnych powarznych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

8,8