Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

VVojti (WiTeeZ@gmail.com), 13 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Tak jak już napisałem najbardziej podoba mi sie wnętrze tego samochodu. Solidne wykonanie ze skóry, przyciski pewne i dobrze rozmieszczone, najładniejsze zegary na świecie, precyzyjnie chodząca skrzynia biegów.
Układ elektryczny : żarówki podświetlające zegary
Zobaczyłem ogłoszenie w internecie i pojechałem tylko obejrzeć...miałem kupić Volvo. Ale alfa to jednak Magia! POLECAM!
Tylko w zimie troche głośniej mu idzie na początku, gdy jest zimny. Po kilku minutach jazdy słychać już tylko cichy szmer.
Biegi wrzuca sie bardzo precyzyjnie, rzuca się to od razu w oczy gdy rusza się nią pierwszy raz. Bardzo przyjemne uczucie solidnej konstrukcji.
Pomimo fatalnej kondycji polskich dróg zawieszenie nie sypie sie. po 15000 km słychać jednak lekkie stukanie przy ostrym skręcie w prawo- w lewym kole. Poza tym trzyma sie drogi jak przyklejone, bez oznak nad- czy podsterowności.
Niestety tutaj już nie jest tak kolorowo... tylna szyba jest jakby za wysoko. Cofając mamy wrażenie że zaraz możemy wjechać w coś czego nie widać np. słupek. Tragedia. Przednia szyba ok nie mam zastrzeżeń.
Wszystko pod ręką. W alfie wszystkie przyciski są rozmieszczone intuicyjnie i wg obowiązujących norm. mam tylko problem z zapamiętaniem które to przeciwmgielne przednie, a które tylne. Wszyskie przyciski i przełączniki działają pewnie, niema żadnych luzów, takie drobnostki decydują o klasie auta!
Mógłby sie grzać troche szybciej. Nie mam klimatyzacji i w zimie występuje problem z szybami. I pokrętła od ogrzewania trochę niepewnie chodzą.
HELL YEAH! Ten dział to pierwszy i największy atut alfity. choćbym nie wiem jak długie miał nogi i odsunąłbym sobie fotel do końca, osoba siedząca za mną mogłaby przed sobą trzymać drabine równolegle do podłogi! miejsca jest więcej niż najwięcej! spodobało mi sie to już przy zakupie. No czuje sie jak w limuzynie XD
nie spodziewałem sie żę drzwi podłoga, cała deska rozdzielcza i bagażnik beda fabrycznie wyciszone. co prawda może nie tą matą wygłuszającą ale gąbka dzwiękochłonna wyłożona jest na całym obszarze wewnątrz. Brawo ALFA.
mam 1,8 i nie przerabiam na gaz.. nie powiem że pali mało bo ok.9 litrów to mało nie jest.ale na trasie zrzuci do 7.da się wytrzymać.
16000 za stan idealny to mało nie jest.... Ale nie żałuje tego wydatku
Prócz osłony słonecznej i lampek podświetlających (koszt= 3*3,5zł+5zł=16,5zł)przez te pół roku kompletnie nic więcej!
0.00000000000000000000000000000000 (pozdrawiam wszystkich którzy nigdy alfą nie jeździli a najgłośniej krzyczą że alfy się psują)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

9,3