Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Wciąż zachwycony możliwościami Alfy, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Silniczek 1.8, nominalnie 144 KM, po dodaniu spotrowego wydechu moc wzrosła do 151KM. Co tu dużo mówić, poezja. Te 151 KM przy rzełożeniach Alfy powoduje, że niewiele osób jest w stanie mnie dogonić...Świetna moc, świetna elastyczność...PS - delikatny spadek mocy na LPG, ale i tak wciąż jestem barrrrrrrdzo szybki.
Świetne przełożenia. Czasami naprawdę delikatny problem z wrzuceniem 1, ale to norma w każdym aucie.. Bardzo elastyczna 3 i 4. Na 3 wyprzedzam kolumnę 10 aut na trase ("przeciskając" się między kolejnymi autami) - przyśpieszenie od 70 do 110 w ułamek chwili :), w okamngnieniu. Na 4, przy dynamicznej jeździe, dobijam do 180. Na 5 - 220 i więcej nie chciała (w 2 osoby)
To właśnie na zakrętach widzę, jak wspaniały jest układ jezdny Alfy. Dodatkowo - mam obniżone zawieszenie AIBACH. Wejście po łuku z prędkością 140 km/h to normalka. Cudo.
Z przodu - wielka szyba, widoczność wyśmenita. Z tyłu - mała szyba, widoczność przeciętna.
Jest dobrze. Klimatyzacja latem działa wyśmienicie, ale... Przez szyby i tak i tak słońce zagląda dość intensywnie, i pomimo, iż wewnątrza auta 20 stopni, to słońce powoduje, iż jest "dziwnie", ale ok ;) Zimą - ogrzewanie cudo ;)
Dla mnie - kierowcy i pasażera z boku - jest wystarczająco miejsca, jest naprawdę dobrze. Z tyłu - hmm. jechaliśmy nad morze w 5 osób i nikt nie narzekał, więc chyba da się tam jechać ;)
Mrrrr. Mój spotrowy tłumik powoduje, iż efekty dźwiękowe są wyśmienite. Dodatkowo profesjonalne nagłośnienie - miód. Ale, jeśli chcę porozmawiać spokojnie, to i przy prędkości 140 km/h można mówić spokojnie, niepodnosząc głosu, by to się udało:)
Spalanie jest naprawdę niezłe. Przy wiecznie wciśniętym gazie, w mieście około 14 litrów LPG, w trasie około 10. Pzy spokojnej jeździe, w mieście około 10 litrów LPG, na trasie nawet poniżej 8. Przypominam, to 151 KM! Naprawy - koszmar. Części drogie, a autko przypomina bezpruderyjną, rozpieszczoną kobietę z klasą, która po prostu musi kosztować ... Średnio miesięcznie 1500 zł - serwis! koszmar.
Gdyby nie polskie drogi..... Byłoby idealnie.... Ale niestety polskie drogi.... Dlatego tylko 3.
Właściwie, tak szczerze, to nie jest bardziej lub mniej awaryjne, niż inne auta tej klasy, ale...części i serwis jest drogi, zdecydowanie droższy, niż konkurencja. Z drobiazgów padły mi tylko żaróweczki - świateł cofania i świateł pozycyjnych. Aaa, no i ciągle świeci się kontrolka poduszki powietrznej (przywykłem).
Ciągle coś (zawieszenie) + awaria przegubu, sprzęgła i skrzyni biegów. W ciągu 6 miesięcy w serwisie (nie ASO), zostawiłem około 9000 zł. :(((((

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

9,3