Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW 2001-2002 (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~neegehks
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Jak dla mnie to nie jest za dobrze, wsteczny rzęźi podczas wrzucania, trzeba to robic delikatnie, ale nie za każdym razem, szybkie przerzucanie biegów z 1 na 2 lub z 2 na 3 (podczas dzierania) powoduje że albo bieg wskoczy i jest OK albo nie zapnę go w ogóle bo nie mogę trafić, dziwne, mogli się lepiej postarać :( trochę lipa ale ogólnie skrzynia jest OK, ma dobrze dobrane przełożenia i raczej nie sprawia problemów
~Beata cellea@gazeta.pl
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
z małym ale, wymieniałam nakładkę na skrzynię ( tzw aktywator)bo przeciekał, tzn teraz wiem, że można go naprawiać, ale jak się zepsuł poznański serwis Alfy oczywiście powiedział, że tego sie nie naprawia ( 7 koła nowa część....) ale udało się ją kupić za niecałe 5 brrr...A są tacy którzy jakoś potrafią go uszczelnić, nie dajcie się w maliny wprowadzić jakby coś!
~maciekGliwice
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
mam selespped, jest ciekawym rozwiazaniemi jak chodzi w trybie automatycznym i przy wlasnym zmienianiu biegow, sa tylko 2 zastrzezenia: 1) nieraz dlugo trzeba czekac az wrzuci wsteczny, 2) guziki przy kierownicy nie sa az tak szybkie i wygodne jak lewarek- uwazam ze powinny byc lopatki jak w oryginale f 355
~rociek
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Wrazenie super. Ale przesiadlem sie z manualnej skrzyni na tiptronic. Az ciarki przechodza jak o tym mysle. Zamiast sprzegla depnolem na hamulec. Uff nic nie jechalo za mna. Tiptronic nr.1
~kamil75
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Oceniam na 5 nigdy nie mialem problemow z pomylonym biegiem. Nic nie zgrzyta przy wrzucaniu wstecznego. Biegi wchodza tam gdzie powinny. Zadnych zarzutow.
~Piotr
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Jest wystarczająco dobra, może czasami wsteczny protestuje, ale to jest Włoch i ma prawo ...
~bartek
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
mala precyzja drazka ,czesto haczy mam wrazenie nei do konca dobrze dobranych przelozen
~Ikar
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Mam selespeeda, czasem cos mu odbija, ale poza tym daje sporo frajdy z jazdy.
~omen2005em
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Jedyna uwaga: ciężko wchodzi wsteczny bieg.
~ALEXANDREX
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
automat...153 tys.i nic się nie dzieje.
Alfa Romeo 156 I Sedan