Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : http://pl.youtube.com/watch?v=VEndM5HcnK4
Udane auto ,które szybko sie nie znudzi,ale następne będzie GTA.
Gdy przesiadłem się z alfy 146 1.4 ,to bałem sie wyżej kręcić na obrotach niż 5000.Wyrywa do przodu jak szalona.Niesamowita elastyczność .Trzeci bieg 800 obr gaz w podłoge i po paru sekundach 140 bez żadnych szarpnięć.Gdyby nie głupie przyzwyczajenia to bym wchodził na skrzyżowaniu na trzecim biegu.Ryk silnika powala na kolana ,namiastka sportowego auta.Mam układ wydechowy supersprint ,choć na serii też jest dobrze.
Wchodzą bez zarzutu.Jak jest zimny to słabo wchodzi 2 .Wszystkie biegi zsynchronizowane.
Jak po szynach, ale trzeba dbać,doglądać.Jak kupiłem to wymieniłem praktycznie cała zawieche.Wczesniej trzymała sie zajbiscie,po wymianie jest jeszcze lepiej.Mam sportpacka i jest na nasze drogi troszke za niskie - urwana pokrywa pod silnikiem .
Mimo małych lusterek jest bardzo dobrze.do tyłu rownież.
Wszystko pod ręką .Pokrętła tam gdzie powinny są . Nie trzeba szukać przy 240km/h. hehehehehe
Ziębi aż miło.Tylko zimą słabo sie nagrzewa, w końcu to Włoch .W poprzedniej alfie było tak samo.W tej jeszcze podgrzewane fotele,ale nie grzeją jak w saabie.
Dużo miejsca dla kierowcy.Ten samochód jest praktycznie pod kierowce.Mam 193cm i jest mi bardzo wygodnie.Z tyłu słabo nawet bardzo słabo ,ale mi to nie przeszkadza bo praktyczne podróżuje sam .
Póki miałem jeszcze tą pokrywe pod silnikiem to była rewelacja(trza kupić).Jak nie deptasz to masz cisze a jak depniesz to klękajcie anioły na spalonej ziemi.
Jak ktoś pisze ze mu pali srednio 11 litrów to smiać mi sie chce.U mnie srednio jest 13/14.Nie którzy handlarze w ogłoszeniach podają że 9 hehehehee.Trasa idzie zejsc poniżej 10 ale trzeba pieścić gaz.Kupiłem z pełną premedytacją.Ważne jest również zuzycie oleju w moim przypadku jakieś 2l na 10.000.Wymieniam to co trzeba i ciesze sie jazdą.
Za tą cene kupujesz radość z jazdy mimo przedniego napędu.
Pierdoły typu alarm nie grożne ale wkurzające.olej, klocki ,wachacze ,drążki.Nasze kochane polskie drogi i felga 17,chyba wróce do 15 z serii.
na razie nic.Odpukać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 190KM 140kW [l/100km]