Lista ocen Alfa Romeo 156 II Sedan (33) - Ergonomia

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Super wygodne fotele, po 8 godzinach jazdy, po przerwie oraz posilku, mozna jechac drugie tyle. Bardzo dobrze trzymaja w zakretach. Przyciskow i przelacznikow jest malo, wszystko w zasiegu wzroku / reki i intuicyjnie. Instrumenty skierowane na kierowce, powyzej 120 km/h pasazer bez wychylania sie nie zobaczy jak szybko jedziemy. Na tylnej kanapie nie jezdze, ale jeszcze nikt nie narzekal. Przestrzen bagazowa przecietna, ale Alfa to nie...
~doolek
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Wszystko zaplanowane z głową. Wszystkie instrumenty skierowane w stronę kierowcy zapewniają szeroki przegląd wszystkiego co się dzieje z naszym samochodem. Piękne sportowe zegary dodają tylko niepowtarzalnego charakteru, jakie z pewnością posiada Alfa Romeo 156. Materiały i tapicerka dobrej jakości. Jedynym minusem jest dla mnie brak uchwytów na kubki, ale i bez tego da się żyć:D
~marcin
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
zamykanie kierownicy i odblokowanie jej kluczykiem uczyłem się chyba ponad tydzień czasu! jest zespolona z alarmem, nie wiem, chyb oporny na wiedzę byłem, ergonomia lux!! przyciski , gałeczki ,intuicyjnie można się domyśleć mają grafiki symbole zrozumiałe, komputer tez wyświetl a informacje potwierdzające nasze czynności, wszystko w zasięgu reki, styl jak z samolotu
~Jakub
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Poza brakiem miejsca na kubki wszystko jest w dobrym miejscu . Przyciski do sterowania szybami oraz funkcyjne są rozmieszczone w kabinie intuicyjnie . Na + należy też zaznaczyć formę nawiewow które można dowolnie obracać . Okrągły kształt powoduje bardziej intensywne promienie nastawu przez co możemy skierować nawiew dokładnie tam gdzie chcemy.
~questounico
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Hmmm... Alfa ma wygladać i wozić, a nie jak samochody grupy Vag być samochodami Matek polek, kubki, torebki, wózki i inne badziewie... Alfa nie jest samochodem dla rodzin!!! A wożenie w nich dzieci to prawdziwe świętokractwo.
~T.północ
Sedan 2.0 i 16V JTS 165KM 121kW
to nie jest duże auto, w środku jest mniej miejsca niż się wydaje, fotele nie są składane co utrudnia sprawę. Czasami przydałoby się bo bagażnik średni ze wskazaniem na mały.
~Krzysztof z Bydgoszczy
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką.Daję 4, bo może dla kierowcy lubiącego więcej schowków, półek itp. tu może być mało. Dla mnie nie, ale 4 chyba lepiej oddaje tę cechę.
~Alfa 156 1.9 JTD 8v
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Na pewno brakuje uchwytów na napoje to jest chyba pietą Achillesowa alfy 156 , dużą zaletą jest kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach
~dannz
Sedan 1.8 i 16V T.Spark 140KM 103kW
Wszystko na wyciągnięcie ręki :) Wykończenie bez zarzutu - Włosi czegoś się jednak w końcu nauczyli :)) Plastiki i tapicerka - pierwsza klasa!!
~Radosław
Sedan 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Samochód dobrze wykonany, trochę plastikowy, jednak nic nie skrzypi. Obsługa wszystkiego jest intuicyjna i bardzo prosta.
Alfa Romeo 156 II Sedan