Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (73) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adrian
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Jakość montażu i użytych części odbiega od aut typu Audi czy BMW. Jest lepiej niż w japońcach np. Subaru. U siebie wymieniłem silniczek el. szyb, ograniczniki drzwi przednich bo strzelały, hokeje przy przedniej szybie bo sie obłamały mocowania i sterczały jak sutki nastolatki oraz wypłowiałe emblematy. Naprawiłem też oświetlenie w bagażniku bo go nie było. Wkurza skrzypiące zawieszenie z przodu mimo, że nie wykazuje luzów na trzepaczkach.
~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Zamarzła linka ręcznego, nowe oryginalne to 130zł. Po 120tys km trzeba było wymienić jeden wahacz za 250zł. Koszt wymiany 50zł. Oświetlenie bagażnika trzeba dopieścić bo przełącznik czasem się zacina i światła nie włącza. Znaczek i przedni i tylny z biegiem lat płowieje, nowa blaszka znaczka - 25zł. Czyli jakieś tam drobiazgi się znajdą, ale wszystko jest dostępne, łatwo naprawialne i mało uciążliwe. I jest dużo lepiej niż w VW/Audi.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Po sprzedaży alfy 156 z którą miałem miłe wspomnienia, dręczyły mnie myśli czy szukać czegoś co mają wszyscy typu passat, audi, czy pozostać przy marce. Czytając opinie passata nie jest już tak kolorowo, jak to było we wcześniejszych modelach. Mam też znajomego mechanika, który sam jeździ audi a6, ale powiedział że każde auto się psuje, w zależności ile ma przebiegu i jak jest eksploatowane. Ja jak narazie nie miałem żadnych awarii.
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
no i tutaj koniec pochwal. po 4k km zaczęło mi trzeszczeć w podszybiu, teraz zaczynam słyszeć dźwięki z drzwi. blokada otwierania tylnych drzwi nie działa od początku, pilot nie zamyka otwartych okien a powinien, nie sprawdziłem wszystkich gadżetów ale pewnie jeszcze by sie coś znalazło. są ta pierdoły ale irytujące jak ktoś wywala tyle kasy. od zakupu czekałem aż coś mi się zepsuje no i sie doczekałem :-).
~diddy79
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Jakieś "popierdułki" zawsze wyskoczą, ale ogólnie jest bardzo dobrze i alfa jeździ na normalne przeglądy eksploatacyjne, na których dodatkowo trzeba wymienić żarówkę, jakiś element zawieszenia, wycieraczkę tylnej szyby, nieszczelne i zardzewiałe światło halogenowe czy przeczyścić czujnik doładowania. Jest dobrze pod warunkiem trzymania reżimu i zasady "jak dbasz tak masz"
~Kosmitak
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW
1. Poszarpywanie silnika na niskich RPM, powodem był sparciały filtr powietrza. Żadna z 2 ASO w W-wie nawet tego nie zweryfikowała. 2. Ciężko pracująca skrzynia biegów, powodem były skorodowane lub nie nasmarowane linki wybieraka biegów. 3. Skrzypienie z komory silnika. 4. Brak podgrzewania prawego lusterka.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Cos zaczelo trzeszczec w tylnej klapie, jakis plastik. Jeszcze tego nie zlokalizowalem, ale jak mnie zirytuje juz porzadnie to pojade do serwisu. Poza tym skora w drzwiach lekko wysuwa sie spod panelu sterowania szybami. W zasadzie wystarczy odkrecic i wsunac-no problem, ale wkurza wiec chyba to w koncu zrobie.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Obniżam jedną gwiazdkę za pękające prowadnice sprężyny pedału sprzęgła. Mnie strzeliła i wiem, że nie jestem w tym sam. Usterka nie jest poważna, bo można z tym jeździć i nic się nie dzieje natomiast przyzwyczaić się trzeba do delikatnego wyczuwalnego pod butem skoku podczas odpuszczania pedału.
~Roger Syd Barrett
Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Od zakupu nie działa mi otwieranie bagażnika w podsufitce. Nie miałem jeszcze czasu się tym zająć, więc nie wiem ile z tym pracy. Do tego co jakiś czas wyskakuje i sam znika błąd systemu utrzymującego pojazd na wzniesieniu po odpuszczeniu hamulca. Wiosną zaczął wariować termometr, ale sam się naprawił.
~Ignacy
Sportwagon 1.9 JTS 160KM 118kW
Jak na razie największą bolączką auta jest wymiana żarówek. Kto to wymyślił, trzeba mieć naprawdę szczupłą, sprytną dłoń oraz anielską cierpliwość aby wymienić którąkolwiek z żarówek, aby nie wyjmować połowę części znajdujące się w pobliżu aut.
Alfa Romeo 159 Sportwagon