Lista ocen Alfa Romeo 166 I (84) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel2025@o2.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
alfe mam niecałe 3 miesiące wymiana wszystkich wachaczy i tulejek łączników ponad 4000zł potem padła sonda lambda przyciski od podgrzewania foteli też nie działają te od sterowania na desce też odpadają tłumik do wymiany przepływomierz wymiana świec cewko fajek olejów i filtrów a silnik dalej pracuje nie równo w sumie na same części i poszło tyle co ten samochód jest wart.Samochód dla ludzi lubiących przygody poznawać nowych ludzi(mechanicy) i...
~Kwieiciak
Sedan 2.0 i V6 205KM 151kW
alfa jak to alfa lubi sie psuc szególnie zawieszenie przód (kompletny) robilem przy 80tys przebiegu a tyl posypał mi sie przy 140tys wszystkie gumowe elemetyzawieszenia lubią sie psuc. wymienialem jeszcze przepływomierz, wydech nie rdzewieje karoseria tez nie. bardzo drogie zarówki XSENON. orginalne powyzej 500zł za szt. poza tym jak sie mocnej pojedzie zapalaja sie wtryski na desce rozdzielczej i po jakims czasie same gasna. a błedów na...
~zaqson
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Samochód kupiłem z niedziałającą klimatyzacją, prawym reflektorem i głośnikami w przednich drzwiach.Przyczyny okazały się śmieszne.Po kolei: wypalone gniazdo przekaźnika wentylatora, odłączona wtyczka reflektora, zwarcie przewodów głośnikowych za tylną kanapą.Nie miałem jeszcze żadnej drobnej awarii poza problemem z otwarciem maski (okazało się, że zamek był zabrudzony pyłem z drogi - nie działał odbojnik).Pomogło stare dobre WD-40.
~Marek87
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
szkoda słów, kup, przekonaj się dlaczego ten samochód (pomimo pewnych walorów estetycznych i nienajgorszych walorów jezdnych) nie ma ceny. Marka premium, udane modele, serwisowane, najdroższy jakie znalazłem( np. 166, 175KM, ostatni rok produkcji, full opcja, zgoda na sprawdzenie w aso, przebieg ponizej 80tys) i tak tańszy od np. hondy accord 2.2ctdi najtańszej na allegro - daje do myślenia?
~Marek87
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
szkoda słów, kup, przekonaj się dlaczego ten samochód (pomimo pewnych walorów estetycznych i nienajgorszych walorów jezdnych) nie ma ceny. Marka premium, udane modele, serwisowane, najdroższy jakie znalazłem( np. 166, 175KM, ostatni rok produkcji, full opcja, zgoda na sprawdzenie w aso, przebieg ponizej 80tys) i tak będzie tańszy od np. hondy accord 2.2ctdi najtańszej na allegro - daje do myślenia?
~Alfisti
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Odpukać, od roku dosłownie NIC. Na jakimś etapie przestał działać wentylator nawiewu. Już się szykowałem do wymiany wentylatora,gdy okazało się że tylko kostka się poluzowała. Poza tym z uwagi na wieloelementową budowę zawieszenia, czasem lubi coś tam skrzypnąć. W moim przypadku jednak WD40 załatwiło sprawę. Zatem nic tylko regularny serwis, dbać o przeglądy, lać i jeździć.
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
występują problem które sąpochodną niskiej jakości montażu.Odpadło lusterko pasażera w osłonie słonecznej-Wystarczy klej. Urwało się mocowanie osłony bezpieczników od kopania w nią nogąprzy wsiadaniu trzeba nad tym przysiąść.Nie działa opuszczanie szyby tylnej lewej w drzwiach kierowcy i to wszystko jeśli chodzi o problemy zelektroniką któraniby tak strasznie się sypie.
~marmel@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
auto użytkowane 2,5 roku, 145 000 km 2 drobne awarie dot. elektrycznego automatycznego zamykania szyby, pęknięta rolka napinacza paska rozrządu - możliwość bezproblemowej dalszej jazdy z odrobiną głośniejszą pracą silnika, sytemetyczne awarie oświetlenia:7 żarówek pozycyjnych, 3 żarówki reflektora i 3 oświetlenia tylnego.
~Sysio
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Małe drobiazgi, a potrafią zepsuć radość z posiadania tego samochodu. A to klima się wiesza, a to zamek w bagażniku, czasem coś skrzypnie, tu uszczelka taka tu taka...itd. 4 dni po zakupie staneła mi na środku ulicy, skończyło sie na lawecie-czujnik położenia wału korbowego...70zł+robota.

Usterki Alfa Romeo 166 I

Alfa Romeo 166 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~czarnalocha@wp.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
przepalony bezpiecznik sterowania szyb tylnych, czujnik położenia wału (uważajcie przy demontażu, czujnik osadzony jest w aluminiowym korpusie, nie używajcie młotka do wybicia czujnika jak to zrobił mi mechanik bo pękł korpus i dodatkowe 3 dni czekałem aż zciągnęli tą część)