Lista ocen Alfa Romeo 33 II Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW 1990-1992 (5) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bassman81@o2.pl
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
Bokser, niesamowicie dobrze wyważony - brak wibracji, sztywno zamocowany. Duży moment obrotowy, szybko się wkręca na obroty, umiarkowane zużycie paliwa. Trzeba pamiętać o trzymaniu stanu oleju na maksa (bokser, wtedy tylko wałki rozrządu mają maksymalne smarowanie). Silnik 1.7 wersja 8 zaworów 107 KM a moment obrotowy to 147 Nm :) - moim zdaniem najlepszy w tym modelu, wersja 1.7 16V ma moc 129 KM ale moment tylko 148 Nm - sami wybierzcie...
~Azazello
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
Silnik to prawdziwe perełka tego samochodu. Boxer cudownie brzmi, aż szkoda go gasić. Osiągi i elastyczność wprawiają w osłupienie. Prowadząc inne auto brałem pod uwagę zasady eco drivingu, tutaj się nie da - wystarczy ruszyć spod świateł, kręcić silnik do 6tys, 3 bieg - 120km/h i aż chce się krzyczeć z radości.
~Marcus_1981
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
Alfica faktycznie ma kopa i wielu sie dziwi (zwłaszcza panów w BMW albo innych lepszych furkach) że takie niepozorne autko siedzi im na tyłku i zabardzo uciec nie mogą :-)
~immola
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
Silnik to rewelacja. Elastyczność na wszystkich biegach.
~Mariusz D.G
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
chociaż jeden silnik mi padł musiałem kupić nowy
Alfa Romeo 33 II Hatchback