Lista ocen Alfa Romeo Giulietta Nuova II (71) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mobilfun
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Tu mistrzostwo ! Rewelacja, jeszcze tak dobrze prowadzącym się autem nie jeździłem auto jedzie tak jak chcesz, szybkie wąskie zakręty to ten samochód dosłownie wciąga. Pewność prowadzenia i precyzja układu kierowniczego jest niesamowita ! Nie każdy o tym wie ale to auto ma elektroniczną szperę dołączaną po aktywowaniu trybu dynamic
~Pawel
Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW
To chyba najwieksza zaleta Giulietty. Auto ma tak rewelacyjne zawieszenie ze absolutnie nie potrafie wskazac godnego konkurenta a testowalem wiele aut z BMW 1 czy Focusem 3 wlacznie. Zloty srodek miedzy komfortem a sportem, praktycznie brak jakichkolwiek przechylow a w zakretach jak po szynach bez najmniejszej nerwowosci.
~bananmac
Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, ale dopiero jak mamy bardzo dobre opony to naprawde można wycisnąć z niego max przyjemności. Niestety trzeba się pogodzić z brakiem komfortu na nierównej drodze. Trzeba uważać też przy zjeżdżaniu z krawężnika bo można zaryć zderzakiem od spodu.
~LR_Bruce
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v Mair 150KM 110kW
Absolutnie rewelacyjny układ jezdny, kto raz włączy tryb Dynamic ten potem nie chce wracać do pozostałych. Samochód cudownie prowadzi się w zakrętach. Lekko irytująca jest jedynie sztuczna sztywność kierownicy, którą nabywa ona w tym trybie.
~Messerschmitt
Hatchback 5d Facelifting 2016 1.4 TB 16v Mair 150KM 110kW
Auto prowadzi się bardzo pewnie i jest całkiem komfortowe. Jazda po krętych drogach to czysta przyjemność. Mam małe zastrzeżenia co do układu kierowniczego - jest nieco za miękki blisko środka co nie pasuje do sportowego charakteru Giulietty.
~OP2
Hatchback 5d Facelifting 2016 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
jeden z najlepszych elementów tego auta. Auto jeździ rewelacyjnie. Porównanie z konkurencją to na korzyć Alfy, a porównywałem Golfa GTI, Mercedesa A klasę i Forda ST. Wszystkie jeździły bardzo dobrze, ale zdecydowałem się na Giuliettę i nie żałuję
~ja
Hatchback 5d Facelifting 2016 1750 TBi 240KM 177kW
trzyma się drogi jak głupi- wbrew pozorom jest szeroki, co daje niezłe trzymanie, do tego elektroniczna szpera, która pozwala przyśpieszyc w zakręcie. standardowe felgi 17 są moim zdaniem w sam raz- jest sztywno, ale w miarę komfortowo
~Człowiek gór
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Zawieszenie uważam za bardzo udany kompromis pomiędzy komfortem a sportem. Na zakrętach nie przechyla się a trzyma się drogi jak przyklejona. Na gorszych drogach słychać zawieszenie ale nie jest to przekładane na brak komfortu w kabinie.
~Tomek
Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW
To jest coś, za co każdy pokocha ten samochód - po prostu jeździ się nim wyśmienicie. Mimo że sztywny (do tego miałem koła 19), to jednak bardzo płynny i trzyma się drogi. Bez strachu pokonuje zakręty z większą prędkością.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo Giulietta Nuova II
5,2
8,3
10,5
~Sergio
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Doskonale - raczej twarde, dobrze współgrające z silnikiem. Hamulce - genialne (u mnie klocki były sportowe na czerwonych zaciskach). Kwestia trwałości (półosie) podobno dyskusyjna ale nie doświadczyłem problemów.