Lista ocen Alfa Romeo GTV II Coupe (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rephlex
Coupe 3.0 i V6 24V 218KM 160kW
6 biegów do duży plus. Jadąc spokojnie 180 km/h słychać tylko szum wiatru - przydatne w długich podróżach. Minus - kiepska precyzja 5 a szczegolnie 6 biegu. Mimo niewielkiego przebiegu zamiast 6 łatwo próbować wrzucić wsteczny (stworzyl sie chyba jakiś międzybieg). Jak na auto sportowe dźwignia ma stanowczo za długie skoki, ale biegi wchodzą dość łatwo i lekko.
~BOBAS KR
Coupe 2.0 i V6 TB 202KM 149kW
Stosunkowo precyzyjna ale nie za każdym razem udaje się wbić \"1\" lub \"R\", trzeba wysprzęglić. W Gtv z silnikami Ts skrzynia ma dłuższe przełożenia w Gtv TB i 3.0/3.2 są krótsze biegi ale co za tym idzie frajda z ich zmiany sprawia że niechce się puszczać drążka zmiany biegów .
~Piciu piciu10@interia.pl
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Gdybym miał czegoś szukać na siłę, to skoki drążka mogłyby być krótsze a "wkładanie" poszczególnych biegów precyzyjniejsze. Przełożenia wydają się być trochę za długie - to kompromis między osiągami a zużyciem paliwa.
~mateusu86
Coupe 2.0 JTS 165KM 121kW
biegi wchodzą dobrze, czasami tak jakby chrupnie np. wsteczny, ale to może przez wysprzęglik, auto nie mam od nowości więc nie mam porównania z salonówką:)
~aniol_jojo
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Dość długie biegi, przełożenia precyzyjne i zachęcające do dynamicznej jazdy. II bieg przy \"deptaniu\" wchodzi opornie reszta w porządku
~Aristob
Coupe 3.0 i V6 24V 218KM 160kW
zdarzyło mi się kilka razy podczas wyprzedzania nerwowo szukać 5tki albo zamiast 6tki przy 200km/h próbować wrzucić wsteczny, poza tym ok
~Alfaaa
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Krotkie przełożenia zwiększają szybkość auta. Skrzynia dosyc precyzyjna. Zadnych zgrzytow.
~arho01 http://forum.alfaclub.pl/
Coupe 3.0 i V6 24V 220KM 162kW
Świetnie zestrojona, precyzyjna. Pozwala na dobre wykorzystanie mocy. 6stka jest biegiem ekonomicznym.
~YBSOne
Coupe 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Precyzyjna, w miarę szybka ale czasem u mnie ciężko wchodzi wsteczny, poza tym ok.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo GTV II Coupe
12,0
10,3
~k88
Coupe 2.0 TS 155KM 114kW
male problemy z wstecznym ale to chyba w wiekszosci aut o 12 letniej historii :)
Alfa Romeo GTV II Coupe