Lista ocen Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW 2020-2023 (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Morales
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Skrzynia biegów pracuje niemal niezauważalnie, zmienia biegi w odpowiednich momentach, nie szarpie nie zrzuca ich za późno, ani za wcześnie. Każdy z druhów jazdy DNA to inna charakterystyka pracy skrzyni biegów i silnika, ale sprawdza się to bardzo fajnie. W trybie dynamicznym później wrzuca biegi i trzyma wyższe obroty, w ekonomicznym przeciwnie. Wygodnym rozwiązaniem są łopatki przy kierownicy, które w zamyśle służyć miały do ręcznej zmiany...
~JonSnow
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie szarpie, zmienia biegi płynnie, Duże łopatki do zmiany biegów (nie korzystam w zasadzie w ogóle). W trybie N zbiera dość dobrze, jednak jeśli chcecie wyprzedzić naprawdę dynamicznie to trzeba ustawić D. Trybu A nie polecam, auto zachowuje się wtedy jak żółw, raz go używałem, jak bałem się, że nie dojadę od stacji na autostradzie, wtedy ustawiłem A - żółw, ale mało je warzyw :)
~MATEUSZ
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Pokrętło zmian trybów pracy A, N i D wpływa znacząco na pracę skrzyni biegów. W D jest przyjemna, ledwo odczuwalna, A to zachowanie amoralne/anemiczne. Dodatkowe wyposażenie w manetki w trybie A i N nic nie robi ale w D przeciąganie biegów delikatnie poprawa dynamikę jazdy na zakrętach itp. Sama manetka obszyta skórą jak w BMW.
~Artur
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Generalnie jest bardzo dobrze, ale przy hamowaniu na niskich biegach potrafi delikatnie szarpać, bardzo jestem na to wyczulony. W innym Stelvio jest to samo.. czyli generalnie tak jest w tym ZFie.
~potas.giz199
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Idealnie zmienia biegi, a do tego hamuje silnikiem na zjazdach, jak jedziesz dynamicznie, utrzymuje wyższe obroty, jak jedziesz przez chwilę spokojnie, wcześniej zmienia biegi. Inteligentne zachowanie, super!
~Kierowca
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Genialna - nie ma do czego się przyczepić, zmienia biegi wtedy kiedy trzeba, reaguje błyskawicznie, łopatki to też fajna zabawa.
~dawi
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
skrzynia żywcem z BMW + zmodyfikowana. Przyjemna, nie słyszalna, a przy trybie D potrafi pokazać na co ją stać.
~Nie fanatyk
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
ZF ale wystarczy jazda BMW by stwierdzić ze to nie ten sam sofy jak i praca skrzyni
~Nie fanatyk
~J.P
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Skrzynia pracuje wspaniałe. Przecież to zf jak inaczej moze byc
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting