Ocena kierowcy - Audi 80 B2 Sedan

elpawlo@wp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1979
Audi 80 B2 Sedan 1.6 75KM 55kW 1978-1986 - Oceń swoje auto
w sumie autko jest spox. nawet katowane, ale dbane zupełnie nie sprawia problemów, ale podkreślam, że musi być zadbane, aby nie było awaryjne (jest coś takiego jak serwisowanie, co w niemieckich pojazdach jest wymogiem bezwzględnym aby długo służyły, zdarzają się bowiem jednostki krańcowo zameczone i wyeksploatowane, które nadają się jedynie na złom).
na zimno strasznie klepie, ale zawory ostatnio ustawiali w fabryce w ´79... jak sie rozgrzeje chodzi płynnie i cicho - głośniej dopiero powyżej 4000rpm. troche mało mocy (75KM), ale na automacie wystarcza. uszczelniacze zaworów dawno poszły do uszczelniaczowego raju. nieco paliwożerny - ale wygląda to żąda :) w sumie jak najbardziej OK!
wyśmienity automat!!! zmienia biegi płynniej niz w nowszych autkach, którymi jeździłem. poprzedni właściciel twierdzi że chyba kiedyś olej wymieniał ale nie bardzo pamieta czy napewno... ja to chcę zrobić już od 12000km i nigdy nie mam czasu, ostatnio coś się rozregulowało w czujniku kick-down i muszę sie w końcu za to zabrać :) trochę mi czasem brakuje "czwórki"...
trudno mi oceniać, bo doskonale trzyma się drogi, a czucie podłoza jest rewelacyjne. niestety osobiście preferuję miękkie francuzy i mam bardzo ambiwalentne odczucia, niemniej komfort podróżowania jest dobry, choć charakterystyka raczej sportowa :(
średnio na jeża, dla mnie dobra ale moja dziewczyna chyba będzie musiała prowadzić z encyklopedia na siedzeniu, bo bez niej widzi głównie zegary... lusterka są z płaskimi szkłami, więc widać w nich niewiele
w sumie OK i dostęp intuicyjny, ale przydałoby się więcej wskaźników. kontrolki lubia zapalać się zwykle wtedy kiedy jest już pozamiatane... brak kontrolki włączonych świateł mijania w wyposażeniu seryjnym, kontrolka drogowych mało widoczna nawet w nocy. drazni brak wskaźnika temperatury w starszych rocznikach
w zimie sauna po około 5 minutach, latem też wporzo. cięgno od regulacji ogrzewania lubi haczyć i jest raczej nieprecyzyjne (ale przecież ma swój wiek)
full wypas - o klasę wyżej niż inne auta, zarówno z przodu jak i z tyłu. brak podłokietników przy dłuższej jeździe daje się mocno odczuć
dwadziescia pieć lat temu pewnie było bardzo dobrze, teraz jest juz nieco gorzej chociaż po prawdzie nadal nie jest źle :)
trzybiegowy automat nie należy do oszczednych, ale nie montuje się go po to aby był oszczędny, lecz by dawał komfort. poza tym audiki z tamtych lat nigdy nie wygrywały konkursów ekonomiczności. montaż gazu daje ulgę kieszeni ale tylko przy spokojnej jeździe
dobre auto w dobrej cenie jest znaleźć niezwykle trudno, bo przez swoją prostotę i właściwości jezdne jest popularne wśród młodych, sportowo nastawionych do życia kierowców, konsekwencje łatwe są do przewidzenia. w przyzwoitym stanie cały czas trzymają swoją wartość, ale zdecydowanie warto zainwestować :)
generalnie nie ma co się psuć, bo gadżetów brak. typowa pruska surowość i prostota. plastik też się starzeje powoli
kiedy je kupiłem, stało od ponad trzech lat nieodpalane w garażu, więc się wszystko zastało. musiałem zrobić łozyska, uszczelke pod głowicą, paski, filtry i inne pierdółki, kupić akumulator i opony... potem wymieniłem też amortyzatory. zawory się telepią - przydałaby się regulacja ale cały czas jeździ i nie protestuje, czyli jak najbardziej wporządku

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

11,7