Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Rudi, 15 lat temu
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: 5 lat
Audi 80 B3 Sedan 1.6 70KM 51kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jeśli auto nie było bite, raz na jakis czas dokładnie umyte i wywoskowane to poprostu nie zobaczy sie na nim rdzy. Blacha jest prawie nieśmiertelna.
Auto wiekowe, niewiele od niego oczekiwałem ale zaskoczyło mnie na plus. Niezawodne, wygodne,ciche. Koszty utrzymania niewielkie. Spalanie jak na 19 latke bardzo dobre. Mozna powiedziec ze \"wierny przyjaciel\" nigdy mnie nie zawiodło a koszty napraw minimalne, jak ktoś ma odrobinke umiejętności moze wykonywać naprawy sam.Nie starzeje sie. Blacha rewelacyjna, Mój egzemplarz nie ma grama rdzy. Godne polecnia.
Silnik troche słaby, ale do spokojnej jazdy wystarczy, prosty w konstrukcji, niezawodny w miare oszczeny, przy pełnym obiazeniu słaby a czego można oczekiwac po 70 KM. Idalny gdu nie przekraczasz 130 km/h. Do spokojen jazdy wystarczy, jak chcesz poczuć lepszą dynamike to tylko z kierowcą na pokładzie i bez fotelów :p A najlpeiej wybrać silniejszą opce palą porównywalnie przy lepszej dunamice.
Dlamnie rewelacja, każde wbicie biegu zasygnalizowane jest lekkim \"kliknieciem\". Skrzynia chodzi delikatnie, przełozenia odpowiedno dobrane, nic dodać nic ująć.
Na dziurach słychac odgłosy z jezdni, zawiesznie twarde w miare komfortowe. Na Polskie drogi troche zatwarde, lecz kto ma przyjemność jeżdzić takim autkiem na zachodzie taki ukłąd jezdny w zupełści satysfakcjonuje( a trzeba brac pod uwage to że auto ma 19 lat). Najgorsza wada duża podsterowność na zakretach włpywa decydujaco na ogólną ocene.
Dobra we wszystkich kierunkach, w nowszych modelach np a4 wedłuk mojej opini dużo gorsza.
Proste wykonanie, minimalizm, ponadczasowość, wszytsko na swoim miejscu. Dobre materiały wykończeniowe. Solidne Niemieckie wnętrze, wszytsko pod ręką, bez \"choinki\" przłaczników.
Auto szybko sie nagrzewa w zimie, odparowanie szyb żaden problem. Silnik dmuchawy do 2 biegu cichy.
Przestrzeń jest wystarczjaca. Mam wersje z szyberdachem wiec troche centymetrów z nad głowy zostało zabrane , ale osoby do 185 cm nie bedą narzekac na brak miejsca z przodu jak i z tyłu. Wygonie mogą podózować 4 dosrosłe osoby, dłuże tracy nie męczą.
Jak na mój egzamplarz z 90 r, to bardzo dobre. Troche głośniej z tyłu ale nie ma co narzekac na 19 letnie auto. Jeśli nie przekraczaj 2700 obr/min silnik prawie nie śłyszalny. Jedyne odgłosy jakie docierają do wnętrza to szum opływajacego powietrza i praca zawiesznia na dziurach. W Pezyszłosci zamierzam zamontować pod maske mate wygłuszjaca taką jak w diezlach, ciekwy jestem efektu.
Mimo wieku autko nawet trzyma cene. Ale wiele aut (oplopodone itp. )przt takim stanie licznika i rocznkiu skończyło by na szrocie. A moja audiana jeszcze troche pojeżdzi. Za niewielką cene dostanie sie chyba nalpeszą jakość jaką mozna dostać na rynku.
Auto nigdy mnie nie zawiodło, nawet jak zaczeło \"fiksować\" ( problemy z obrotemi przy rozgrznym silniku na biegu jałowym) zawsze dowiozło mnie na miejsce. Dzięki prostej budowie i wytrzymałym elemętom niezaownde. Duży plus brak nadmniernej elektorniki która w dzisiejszych autach jest bardzo zawodna.
Mój ezgemplarz ma ponad 310 tyś. km przjechane i napowazniejsza usterką jaką miałem to pęknięcie kolektora wylotowego i to w sumie jedna taka większa awaria od kiedy posiadam auto od 5 lat. Koszty naraw niewielie a jak ktos ma dopowiednią ksiązke troche chęci i miejsce może wiekszość napraw wykonać sam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 70KM 51kW [l/100km]

8,7