Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

eMil, 16 lat temu
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi 80 B3 Sedan 2.0 112KM 82kW 1990-1991 - Oceń swoje auto
Malo spotykane juz auto, ktore niegdys bylo dla mnie szczytem osiagniec...ale to bylo dawno. Ogolnie polecam komus, kto chce miec malo spotykane, proste auto, ktore za pare lat bedzie zabytkiem. Najlepiej szukac nietypowych wersji. Moja np. ma seryjne ospojlerowanie niczym w quattro i nie jest to moje dzielo lecz fabryki.
Bazowo byl to 1.8 i 10 lat temu dostal nowe serce - 2.0 z Porsche 924 ze skrzynia automatic. Uwazam, ze jak na taka stara konstrukcje to spisuje sie rewelacyjnie chociaz obecny wiek tego auta i cena paliwa nakazuja troche mniejsze przebiegi. Wlasciwosci silnika bardzo dobre.
Skrzynia moze nie jest najszybsza na swiecie, ale za to nigdy nie mialem z nia problemow. Zostala na poczatku zrobiona na picus glancus i regularny serwis pozwala na spokojne uzytkowanie.
Nie jest tak samo jak w nowych autach, ale na ten docznik wlasciwosci bardzo dobre. Zawieszenie neutralne, uklad kierowniczy precyzyjny, hamulce srednie.
Kanciaste auto i prostokatne szyby-najlepszy przepis na wzorowa widocznosc.
Proste auto i wszystko na miejscu. Bez ekstrawagancji, ale za to poprawnie w kazdym calu.
Nie ma juz takiej mocy jak kiedys, ale duze kratki nawiewu pomagaja. Latem chlodzi, zima grzeje :)
Mam ponad 190cm wzrostu i dla mnie wystarcza :)
Wiadomo, ze nie jest rewelacyjne w tak starym aucie, ale jakosc materialow niweluje ten minus.
Niestety tylko na trasie jest mozliwe zejscie ponizej 10-u litrow. Naprawy wykonuje zawsze sam i jakos na awaryjnosc nie narzekam. Trzymam to auto bardziej z sentymentu, ale nie jest to jakies prochno. Niektore czesci juz sa gorzej dostepne-to przejsciowka, a wiec bylo ich mniej.
Za psie pieniadze mozna kupic, a jesli nie jezdzil tym jakis morderca samochodow, to powinno sie odwdzieczyc niezla solidnoscia i komfortem.
W tym wieku zawsze cos.
Brak-jak dbasz, tak masz!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 112KM 82kW [l/100km]

10,2