Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

sadki, 19 lat temu
Silnik 1.6 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 1990
Audi 80 B3 Sedan 1.6 TD 80KM 59kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Udało mi się zakupić super auto za niewielką kasę, od austriaka. Poza drobnymi kwestiami typu żarówki, gałki itp lać i jeździć. Nawet oleju nie chce brać, choć przejechał już tyle kilosów.
Genialny. Przy niskich obrotach niesamowicie ekonomiczny, jak się depnie to rwie do przodu. -------------------- Trochę irytujące jest szarpanie sprzęgła, mam nadzieję, że wymiana lekko hałasującego docisku sprzęgła pomoże.
Jak masełko, krótkie i bardzo precyzyjne przełożenia. Prawidłowo zestopniowana, pozwala spokojnie wyciągać 180km/h z diesla.
Doskonale trzyma na zakrętach, nawet na kiepskich oponach. Kompromis między bezpieczeństwem a komfortem, dla mnie po przesiadce ze 125p po prostu lux.
Bardzo dobra, jedynie może przeszkadzać przedni słupek, ale to ma każdy. Duże szyby, nawet przy tak niskich siedzeniach widać całe pole wokół pojazdu (również dzięki sporym lusterkom).
Doczepię się jedynie do przełączników pod pająkiem, ciężko w nie trafić, ale to kwestia przyzwyczajenia. Reszta ok. -------------------- Przy gwałtownych manewrach zdarza się włączyć długie światła przy okazji włączania kierunkowskazów.
Szybko grzeje, ogrzewana tylna szyba + nadmuch na maxa i nie ma prawa zaparować.
Kierowca ok, pasażerowie nigdy nie narzekali, zobaczymy jak wezmę kogoś na trasę.
Rewelka, pomimo, że diesel, słychać tylko lekki pomruk silnika. No i ten charakterystyczny klekot :) Przy prędkości 180km/h można swobodnie rozmawiać. -------------------- Zamontowałem radio, 4x45W, jak słucham muzyki to nie słyszę silnika - doskwiera brak obrotomierza
podobno 6L/100km po mieście, przy moich aspiracjach "sportowych" zamyka się w 8L Na trasie Kraków->Słowacja (góry)->Kraków przy 4 osobach i dynamicznej jeździe spaliła 5.7L/100km
Mercedes w cenie VW - najlepsze określenie, z jakim się spotkałem.
klocki hamulcowe, końcówki drążków, płyny, amory - w te części warto inwestować. Ja musiałem wymienić dużo żaróweczek, przeczyścić styki, bo poprzedniemu właścicielowi się nie chciało.
Co to jest usterka?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 80KM 59kW [l/100km]