Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Łukasz , 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Audi 80 B4 Avant 2.0 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : jak na swoje latka karoseria w tych samochodach jest rewalacyjna , po umyciu lśni się i wygląda jak nowy.:)
Silnik : Duże spalanie
wersja 90-konna nie należy do bardzo żwawych, ale co się dziwić, autko waży swoje.
w tych autkach było montowanych wiele różnych skrzyń , ja trafiłem na skrzynie \"sportową\", w mieście sprawuje się naprawde super, ale poza miastem wygląda to tak jakby konstruktorzy zapomnieli dodać jeszcze jednego biegu. Duże oboty, a co za tym idzie spalanie jest spore.
układ jezdy moim zdaniem jest bardzo dobry, świetnie się spisuje na naszych super drogach:)
nic dodać nic ująć. Jest ok.
Przednie fotele troche żle wyprofilowane i zawsze mam problem z ustawieniem zagłówka.
silnik nagrzewa się szybko i pochwili która trwa ok. 4min zaczyna dmuchac ciepłe powietrze. Jedyny mankament to klapy powietrza które z wiekiem tracą swoją szczelność.
z przodu miejsca jest wystarczająco dużo, tył zaś troche brakuje miejsca na usytuowanie fotelika dla dziecka.
W środku jest cisza i spokój. W trasie powyżej 100km/h zaczyna być słychać pęd powietrza który wdziera się delikatnie przez stare już uszczelki drzwi.
zużycie paliwa w moim przypadku nie jest zachwycające, PB95 w mieście spala spokojnie 11 litrów, w trasie przy prędkościach średnich 110km/h udało się zejść do 9 litów. Gazu też potrafi spalić miasto 12-13 l., trasa 11-12l. Po przebiegu który wyniósł 240 tyś, został zrobiony remoncik silnika (uszczelniacze zaworów, szklanki, pierścienie itd.)
Autko jest bardzo solidnie zrobione i nie miałem jeszcze żadnych problemów z przedostaniem się z punktu A do punktu B. Oczywiście odpukać w niemalowane. :)
:):)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 90KM 66kW [l/100km]