Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

jarzab28@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Solidnie skonstruowane podwzie z masywnymi alementami zawieszenia. Dobrze spasowane alementy karoseri wykonane z grubej blachy. Fantastycznie pracująca skrzynia biegów .Nawet przy durzych mrozach.
Zawieszenie : Kłopoty z przednim zawieszeniem i przestawiająca sie geomeria kół przednich
Silnik : Drobne wycieki z pod turbiny. Zpieczony napinacz paska wieloklinowego.
Układ elektryczny : Durze problemy w połączeniu się z komputerem w celu wykonania diagnostyki.Problemy z podświetleniem przycicków.
Ogólnie autko oceniam bardzo dobrze pomimo drażniacych usterek które nie miały większego wpływu na jazdę.Bo co najwazniejsze autko zawsze dojechało do celu nawet po długiej trasie (600 km).Co najbardziej mnie cieszy to to że zawsze odpalał bez problemów. Cenię ten samochód za fantastyczną blacharkę na której nie ma śladu korozji zwłaszcza pod uszczelkami szyb i podwoziu oraz za fantastyczną tapicerkę.
Silnik pracuje bez zarzutów cicho i równo bez żadnych niespodzianek .Nie było jeszcze takiego dnia żeby nie odpalił z powodu jakiejś usterki . Raz mi tylko nie odpalił z powodu zapchanego filtra paliwa .Moje niedopatrzenie.
Bardzo dobra skrztnia biegów. Przełożenia są krótkie. Biegi wskakują precyzyjnie na swoje miejsce z delikatnym oporem co uważam za plus.
Prowadzenie w normie .Układ kierowniczy jest trochę nie precyzyjny ale auto prowadzi się dość pewnie.
Doskonała jak w większości kombików.
Wszystko pod ręką i na miejscu. Przede wszystkim lewarek zmiany biegów. Durzo pojemnych schowków na wszelkie podręczne żeczy.
Klimatyzacja spisuje się nie najgorzej.Ale ogrzewanie zimą trochę nie domaga.Dłógi okres nagrzania kabiny po uruchomieniu zimnego silnika.
Miejsca starczy swobodnie dla czterech osób. W piątkę będzie ciasno.
W sirodku jest stosunkowo cicho.W końcu to dizel. Ale chałas wzrasta znacznie po przekroczeniu 130km/h
Spalanie mile mnie zaskoczyło.Latem średnie spalnie waha się w granicach 5l/100km zaś zimą 6l/100km w cyklu mieszanym.
Warto dąć większe pieniądze za zadbany egzemplaż jeżeli zależy nam na ekonomi, trwałej blacharce i solidnej nie trzeszczącej tapicerce
Do drobiazgowych awarii zaliczę problemy z elektryką .Posklejane i przetarte przewody w gumowej osłonie przy tylnej klapie.Przepalone żarówki podświetlenia przycisków regulacji lusterek i szyb. Czasami zawodzi centralny zamek z powodu wilgoci.
Sporo nerwów straciłem z powodu piszczącago paska wieloklinowego. Spowodował to zapieczony napinacz którego naprawa jest dość kłopotliwa i kosztowna.Miałem też nie małe problemy z przednim zawieszeniem.Dopiero wymiana łaczników stabilizatora, tuleji ławy silnika ,tuleji na wachaczach i amortyzatorów sprawiła że zbieżność przestała się przestawiać z byle powodu.
Audi 80 B4 Avant